Як дізнатися швидкість інтернету на своєму комп’ютері

12

Сьогодні ми навчимо вас вимірювати швидкість інтернету. Розповімо про те, які ресурси відображають найбільш реальні вихідні дані і що ці самі одержувані дані взагалі означають. В ході читання даної статті ви дізнаєтеся, що таке мегабайт і мегабіт, а також пінг. Якщо у вас бурхливе ігрове минуле, ви напевно знаєте, що через високий пінгу частенько виганяють з онлайн-іграшок. Наприклад, з тієї ж counter-strike 1.6. Та й взагалі, цей показник позначається на якості гри: часом стріляєш гравцеві в голову, а він тебе ще й вбити примудряється. Що ж відбувається? давайте розбиратися!

Якісний аналіз інтернет-з’єднання

На просторах нашої улюбленої мережі величезна кількість матеріалу на цю тему, але весь він піднесений не дуже цікаво. Ми ж відповімо вам на дане питання з точки зору науки (жарт).

Скажімо, зайшли ви на один із сотень сайтів для перевірки швидкості інтернету, клікнули по кнопці «старт» і отримали якісь дані. Вхідна швидкість – 8 мбіт/с, вихідна – 2 мбіт/с, ping – 48. Що вони означають? чи є тут чому радіти або, навпаки, провайдер бере з вас занадто багато грошей за настільки жалюгідне з’єднання?! першорядне завдання, поставлене перед нами, пояснити вам значення всіх цих циферок.

В першу чергу нам необхідно розібратися з одиницями виміру. І тільки після цього ви зможете навчитися аналізувати отримані дані по швидкості свого інтернет-з’єднання.

По суті, вас чекають лише дві одиниці виміру і вище вони вже згадувалися нами неодноразово – мегабайти і мегабіти.мега – це приставка, відома нам з курсу все тієї ж фізики (10^6, тобто мільйон), вона нам не потрібна, а тому розбирати ми її не будемо. Для нас важливо все те, що знаходиться після приставки – тобто, нас цікавлять біти і байти.

Біт є найменшою одиницею виміру, використовуваної для проведення розрахунків в «комп’ютерному середовищі».

Байт також є одиницею вимірювань, але в байті міститься вісім біт. Відповідно, 1 байт = 8 біт.

До чого ж все це сказано? на різних ресурсах для тестування швидкості інтернету можуть бути різні системи вимірювання. Іншими словами, 50 мбіт/с і 6,25 мбайт / с – це одна і та ж швидкість з’єднання, просто в різних одиницях виміру.

Безумовно, щоб грамотно проаналізувати якість і швидкість інтернет-з’єднання мало знання про основні одиниці її вимірювання. Крім того, самих з’єднань існує два типи. Перше-вхідне, друге-вихідне.

Нічого складного в цьому немає, один разочок прочитаєте і відразу ж зрозумієте, про що конкретно йде мова. До вхідної інформації можна віднести все, що ви завантажуєте на свій пк: перегляд фільмів, прослуховування музики в режимі онлайн і навіть просто перегортання сторінок.

Вихідне з’єднання – це передача інформації з вашого комп’ютера. Наприклад, якщо ви скидаєте людині фотографії з комп’ютера через вконтакте або граєте в будь-яку онлайн-гру.

Приклади отриманих даних

Як ви зрозуміли, різні ресурси для перевірки швидкості інтернету надають дані в різних одиницях виміру.

Наприклад, той же speedtest.net показує на виході наступні дані:

Download speed-це швидкість завантаження, тобто, вхідні пакети;

Upload speed – швидкість віддачі, тобто, вихідні пакети.в даному випадку за одиницю виміру взяті мегабіти. Іншими словами, завантаження на комп’ютер йде зі швидкістю 25.97 мбіт/с, а віддача – 46.26 мбіт/с.на іншому, не менш відомому сайті для перевірки швидкості інтернету, вихідні дані надаються відразу в обох одиницях виміру, що вельми зручно для сприйняття – не потрібно самостійно все розраховувати.

ми розділили з’єднання з мережею по швидкості на три типи:

  1. до 10 мбіт/с – такої швидкості буде достатньо, щоб переглядати сайти і прослуховувати онлайн-музику;
  2. до 50 мбіт/с – цілком достатньо для фільмів, музики, скачування різних файлів і онлайн-ігор;
  3. понад 50 мбіт/с – вистачає під будь-які потреби: скачування blue-ray фільмів, робота в інтернеті і все інше.

Таким чином, тепер ви самостійно зможете визначити якість свого інтернет-з’єднання. Невимогливим користувачам часто буде достатньо і найдешевшого варіанту – до 10 мбіт / с.

Сервіси для тестування швидкості інтернету на своєму комп’ютері

Найвідоміший на сьогоднішній день – speedtest.net: переходите на головну сторінку і натискаєте на кнопку «почати перевірку» або «begin».

Готово! перевірка запущена, залишилося почекати буквально секунд 30-40 і ви отримаєте довгоочікуваний результат.

Сервіс перевірки швидкості від вітчизняного пошуковика, від яндекса – yandex.ru/internet. Натискаєте на кнопку» виміряти ” і також чекаєте завершення процесу визначення швидкості.

Не менш цікавий варіант – 2ip.ru/speed/. Тут ви зможете не просто заміряти швидкість, але і порівняти її зі швидкістю інших людей, що використовують того ж самого провайдера, а також почитати відгуки про роботу компанії, що надає послуги надання доступу в інтернет.

Що таке пінг і як він впливає на якість з’єднання

пінг 8 –&>- це, грубо кажучи, реакція інтернет-з’єднання на ваші дії. Чим вище даний показник, тим довше відгукується ваш ігровий персонаж на команду.

Наприклад, стріляєте ви кому-небудь в голову, а той гравець вас ще й першим примудряється вбити. Хоча постріл – то був зроблений саме вами, а ось комп’ютер через нестабільний або слабенького інтернету не встиг відправити пакети про скоєне вами дії. Саме тому гравців з великим пінгом досить часто кикають (виключають).