Не працює тачпад на ноутбуці

11

Безумовно, тачпадами мало хто користується. Більшість людей, які володіють ноутбуками, віддаю перевагу використовувати бездротові мишки – вони компактні і їх можна вільно брати з собою. Більш того, для деяких вони значно зручніше сенсорних панелей. І це дійсно так, адже далеко не у всіх ноутбуках тачпади можна назвати вдалими. Якщо одні розпізнають до п’яти пальців, то інші можуть абияк справлятися з одним. Як правило, такі тачпади відключаються в автоматичному режимі при підключенні мишки, але ось активувати їх доводиться вручну. Що ж робити, якщо на ноутбуці не працює сенсорна панель (тачпад), а мишки під рукою просто немає? давайте розбиратися!

Чи не працює сенсорна панель (тачпад) на ноутбуці

Близько дев’яносто відсотків проблем вирішуються активацією тачпада. Напевно, ви знаєте, що на вашому ноутбуці є багатофункціональна клавіша fn, яка укупі з іншими клавішами дозволяє регулювати яскравість дисплея, перемикати треки в програвачі, зменшувати і збільшувати гучність і, звичайно ж, включати/відключати сенсорну панель.

Є маленька проблема – на всіх ноутбуках за включення/відключення тачпада відповідають різні комбінації клавіш. У ноутбуках від: – acer: fn + f7;

– asus: fn + f9;

– gigabyte: fn + f1;

Що стосується не менш популярного виробника ноутбуків hp, то у них сенсорна панель включається/відключається взагалі по-іншому. Придивіться до свого улюбленця, в лівому верхньому кутку тачпада знаходиться світловий індикатор, він же – сенсорна кнопка. Досить два рази натиснути на неї пальцем і тачпад активується.

Чистимо сенсорну панель на ноутбуці

Якщо тачпад занадто брудний або сальний, він може не реагувати на дотики. Аналогічна ситуація відбудеться і в тому випадку, якщо ви намагаєтеся працювати з ним мокрими руками.

Найбільш добре з чищенням справляються звичайні вологі серветки. Після цього панель слід витерти насухо і перевірити її працездатність.

Чи не працює тачпад-вирішуємо проблему через bios

Вкрай рідко сенсорна панель могла бути відключена в bios. Щоб потрапити в надра свого ноутбука, необхідно скористатися однією з наступних клавіш: escape, delete, f1 – f12.

як потрапити в bios і що ж робити:

 1. перезавантажуємо пристрій і побачите подібний екран (в залежності від виробника він може відрізнятися, як і кнопка для входу в bios, тому будьте насторожі):
 2. у нашому випадку потрібно натиснути delete, щоб увійти в bios;
 3. переходимо у вкладку advanced (для навігації слід використовувати “стрілки” на клавіатурі);
 4. там знаходимо “internal pointing device”;
 5. натисніть enter і виберіть ” disabled “для відключення тачпада або” enabled ” для його включення.
 6. натисніть esc, щоб вийти. Для підтвердження налаштувань одноразово натисніть на ” y ” і ноутбук перезавантажиться. Якщо і це не допомогло, то залишається один варіант – перевстановити драйвери.

Установка драйверів для тачпада (сенсорної панелі) ноутбука

Тут теж нічого складного. Досить знати модель свого ноутбука-можете подивитися її на коробці з-під пристрою або під батареєю.

 1. переходимо на офіційний сайт виробника. У нашому випадку – asus.ru;
 2. в пошук вписуємо свою модель ноутбука;
 3. відкривається сторінка з ноутбуком, переходимо в розділ ” підтримка»;
 4. далі вирушаємо на вкладку «драйвери і утиліти», вказуємо версію своєї операційної системи;
 5. знаходимо драйвери на тачпад і викачуємо найновішу версію;
 6. встановлюємо. Процес точно такий же, як і при інсталяції будь-якої гри “далі ->далі ->встановити”;
 7. перезавантажуємо пристрій і радіємо!

У разі, якщо і це не спрацювало, швидше за все, проблема в пошкодженій сенсорній панелі і не працює вона саме тому. Звідси вихід один-звернення в сервісний центр. З іншого боку, після перевстановлення драйверів можна спробувати повторити найперший рада – активувати тачпад за допомогою клавіатури, що часто спрацьовує саме після перевстановлення софта.