Як перевірити температуру ноутбука

12

Власники ноутбуків далеко не завжди усвідомлюють, що температура роботи ноутбука вкрай важлива для його життєдіяльності. Якщо з персональними комп’ютерами справи йдуть трохи інакше, то з їх молодшими братами – ноутбуками, все значно сумніше. Статистика говорить, що близько шістдесяти відсотків всього шлюбу відбувається внаслідок перегріву. Більш того, близько ¼ всіх переносних пк виходять з ладу протягом трьох років більш-менш активного використання. Саме тому ми сьогодні хочемо розповісти вам, як перевірити температуру ноутбука. Щоб ви контролювали її і боролися з проблемами при їх появі, а не сподівалися на диво, що ваш ноутбук не перегріється.

Перевіряємо температуру ноутбука за допомогою aida64

Насправді ж, існує величезна кількість різноманітних програм, за допомогою яких можна з легкістю перевірити температуру ноутбука і немає ні найменшого сенсу розглядати їх все. Саме тому ми пропонуємо звернути увагу на одну з найбільш зручних – aida64. З її допомогою ви і будете надалі перевіряти температуру свого “друга”. Робиться це наступним чином:

  1. для початку ви повинні завантажити саму програму-завантажити її можна як з офіційного сайту, так і з будь-якого торрент-трекера;
  2. після того, як ви її встановите, двічі клікніть по значку на робочому столі лфм, щоб запустити основне вікно утиліти;
  3. тепер скористайтеся бічним навігаційним меню, щоб дістатися до інформації з датчиків. Не лякайтеся, якщо програма зажадає час для її зчитування, це нормально;
  4. по праву сторону від того самого меню у нас розташувалася основна інформація по температурі роботи основних компонентів ноутбука, напрузі і потужності. Вона-то нам і потрібна.

Як бачите, тут можна подивитися температуру, при якій працюють ті чи інші елементи ноутбука в даний момент.

Нормальна температура процесора ноутбука

Наприклад, обидва ядра (а ноутбук у нас двоядерний) розігрілися в даний момент до 56-ти градусів за цельсієм. Ядра позначаються»цп 1″. Ще у нас є загадковий елемент cpu gt, нагрітий також до 56-ти градусів. Багато хто скаже, що це процесор і будуть праві, але не зовсім. Адже це графічне ядро вбудованої відеопам’яті. Ну і останній елемент, що працює при температурі 36 градусів за цельсієм, це наш жорсткий диск – зрозуміло, в залежності від виробника вінчестера на вашому ноутбуці, його назва може змінюватися.

Думаємо, що напруга і потужність коментувати зайвий раз не варто, тому як там розташовуються ті ж самі елементи – процесор і відеопам’ять (в нашому випадку, вбудована).

порада: якщо у вас температура процесора і відеокарти (хоч вбудованої, хоч дискретної) більше, ніж на скріншоті практично вдвічі, вам терміново потрібно боротися з перегрівом. В іншому випадку, ви ризикуєте залишитися без ноутбука. Один з варіантів-придбати підставку з охолоджуючими кулером. Також є сенс віднести ноутбук в найближчу майстерню для чищення від пилу і зміни термопасти, в більшості випадків це відмінно допомагає!

Не забувайте перевіряти температуру ноутбука частіше, щоб не було подібних конфузів.