Іі допомагає російським археологам збирати стародавні амфори

13

Ідея підключити штучний інтелект для підбору матеріалів прийшла в голову фахівцям фанагорійської археологічної експедиції. Але спочатку археологів чекає тривала робота з оцифрування тисяч осколків.

У 2019 році в краснодарському краї був знайдений комплексвозрастом 2500 років. Як виявилося, тут жили перші поселенці, а в одному з будинків виявилося безліч осколків древніх судин. Керамічні деталі перемішалися, і за кілька років дослідникам вдалося зібрати всього кілька амфор, які тепер стоять в одному з музеїв в сочі. Оцінивши складність роботи, археологи вирішили довірити її машині.

Передбачається,що розумний алгоритм зможе оцінити товщину, розмір, візерунок і інші характеристики кожного осколка, після чого вкаже його, що дозволить повернути до життя старі судини. У планах створення тривимірнихмоделей кожного з фрагментів за допомогою методики фотограмметрії. Передбачається, що для генерації 3d-зображення буде потрібно 20-30 знімків кожного осколка, апосле іі зіставить всі елементи в повністю автоматичному режимі.

«це дає можливість побачити такі деталі, які неозброєним оком просто не помітити. Крім того,програма дозволяє зробити розріз, поміняти освітленість — дуже зручний для дослідників інструмент», —пояснюють археологи.