Засновник alibaba джек ма вперше за довгий час з’явився на публіці

5

Засновник alibaba і ant group джек ма (jack ma) провів у гонконзі кілька зустрічей з бізнес-партнерами. Після критики фінансової політики регуляторів китаю він впав у немилість влади, в результаті чого первинне розміщення акцій (ipo) ant group було відкладено на невизначений термін.

Saltwire.com

Після цього джек ма вкрай рідко з’являвся на публіці на материковому китаї. У жовтні в мережі почали курсувати чутки про його місцезнаходження в гонконзі. А нинішні зустрічі, як повідомляє reuters з посиланням на поінформовані джерела, були проведені в ході його першої ділової поїздки.

Приблизно три місяці з кінця жовтня минулого року про джек ма нічого не було чутно, і це викликало побоювання за його життя. Втім, у січні колишній вчитель англійської мови провів віртуальну зустріч з групою вчителів, що позитивно відбилося на курсі акцій alibaba.

Минулого року регуляторні органи китаю посилили тиск на технологічні компанії з метою обмеження їх впливу. Alibaba і її конкуренти піддавалися широкому спектру репресивних заходів з найрізноманітніших питань, від дотримання антимонопольного законодавства до порушення прав споживачів. У квітні гігант електронної комерції був оштрафований на рекордні $2,75 млрд за порушення монополії. І хоча влада назвала це “дружнім актом”, який допоможе розвитку комерційних інтернет-платформ в країні, це боляче відбилося на фінансових показниках alibaba.