Як заблокувати сайт від дітей на телефоні або планшеті

16

Іноді у власника мобільного телефону або планшета на андроїд виникає необхідність заблокувати доступ на певний сайт. Незалежно від причини, зробити це можна або через браузер, або, встановивши спеціальну утиліту для батьківського контролю. Справитися засобами самої операційної системи із забороною входу на певні сайти неможливо – хіба що обмежити доступ до самого веб-оглядача.

Блокування сайту через safe browser

Одним з найпростіших способів заблокувати певний сайт – користуватися веб-оглядачем safe browser. Через те, що додаток рідко встановлюється за замовчуванням на смартфонах з ос андроїд, його доведеться завантажити з google play. Причому якщо питання обмеження доступу з конкретного телефону по-справжньому важливий, інші браузери варто видалити або заблокувати – з них перехід на заборонений ресурс доведеться закривати окремо для кожного. А на деяких, таких як google chrome, це зробити взагалі неможливо.

 1. відкривається оглядач;
 2. натискається кнопка “меню»;
 3. вибирається пункт” admin»;
 4. двічі ввести пароль, що складається не менше ніж з 8 символів і зберегти;
 5. ввести адресу сайту в рядку браузера;
 6. після того як сайт вже завантажився, знову увійти в меню, натиснути на кнопку ” ще» і вибрати пункт «add blacklist», додаючи адресу в чорний список.

Тепер будь-який користувач, який скористається браузером, не знаючи пароля, не зможе отримати доступ до цього сайту. Для того щоб ніхто не зміг видалити адресу зі списку, слід вийти з облікового запису адміністратора. А для повернення доступу до сторінки доведеться повторити ті ж дії, але вибрати вже команду «add whitelist».

Використання програми norton family

Ще один нескладний спосіб, що поширюється відразу на всі браузери, передбачає установку спеціальної утиліти norton family, в яку користувач повинен увійти в режимі батько. А його дії по установці батьківського контролю будуть наступними:

 1. вибір і підтвердження запису типу ” батько»;
 2. додавання запису дитини;
 3. перехід до пункту правил;
 4. вибір команди «дії» і вхід в меню контролю інтернету;
 5. перехід до списку заборонених сайтів і додавання до нього певних адрес.

Варто відзначити, що утиліта не завжди працює, якщо користуватися браузерами в режимі інкогніто. А через 30 днів її можливості будуть обмежені. Для продовження періоду повної функціональності norton family доведеться оплатити підписку. Тому такий метод можна вважати тимчасовим дією.

Інші способи блокування

Закрити доступ до певних сайтів без обмежень і для всіх браузерів відразу можна і за допомогою спеціального безкоштовного додатку tvo-block it!, принцип дії якого заснований на адресах dns. В процесі роботи програма користується сервісом vpnservice, перехоплює і фільтрує трафік. Обмеження для використання tvo-block it! полягає в неможливості запускати його одночасно з іншими додатками, що використовують vpn. Всі вимагають блокування адреси вносяться вручну.

Складність роботи з додатком полягає у відсутності російськомовного інтерфейсу. Але навіть використання спеціальних утиліт – не єдиний спосіб блокування входу. Ще один варіант-використання вбудованих ресурсів антивірусних додатків, таких як dr.web. Його можна встановити на смартфоні або планшеті на андроїд безкоштовно на 14 днів. А для входу в меню блокування сайтів досить перейти до меню ” cloud checker» і включити url фільтр. Після цього потрібно вибрати категорії веб-сторінок, до яких буде обмежений доступ. Іноді такий спосіб більш ефективно справляється із захистом дитини від небажаного контенту.

Редагування системного файлу hosts

Точно знаючи адресу сайту, який потрібно заблокувати, і маючи права «суперкористувача» (root), можна спробувати відредагувати системний файл hosts. Знайти його можна в паку «etc». Відкривши файл, слід дописати в останній порожній рядку ” 127.0.0.1 www.(адреса сайту)”» після збереження змін доступ до веб-сторінки буде закритий.