Як використовувати смартфон (телефон) в якості веб-камери

18

Практично з моменту появи перших мобільних телефон з камерами деякі користувачі задумалися про застосування їх в якості веб-камер. Вже тоді існували різні програмні рішення, що дозволяють перетворити бувалий sonyericsson або nokia в подобу пристрою для відеозв’язку, якість якого, на жаль, залишає бажати кращого.

Зараз же, коли дозволу камер і апаратні потужності смартфонів багаторазово зросли, навіть самі бюджетні пристрої не поступаються за своїми можливостями повноцінним веб-камерам. Залишається тільки вибрати відповідне програмне забезпечення, яке, з одного боку, повинно мати максимальний набір функцій, а з іншого — досить просто налаштовуватися. І оптимальний баланс цих двох якостей зібрало в собі додаток ip webcam від російського розробника павла хлєбовича.

Підключення телефону до комп’ютера через ip webcam

Основна складність використання ip webcam полягає в необхідності налаштування не тільки на телефоні, але і на комп’ютері або ноутбуці. Але це цілком посильна плата за вселяє функціонал, який надає цей додаток.

Для підключення телефону в якості веб-камери потрібно виконати наступне:

1. Знайти і встановити додаток webcam на смартфон, скориставшись магазином додатків google.

2. На комп’ютері перейти на сайт офіційний сайтhttp: / / ip-webcam.appspot.com/ і завантажити десктопний драйвер для правильної роботи розширення.

3. Запустити додаток на телефоні і в самому низу вибрати опцію «запустити». Після цих дій ip webcam має активувати камеру на смартфоні.

4. Відкрити в браузері на комп’ютері локальну адресу, вказану в працюючому додатку на телефоні, який надасть доступ до веб-інтерфейсу управління з великим набором функцій.

5. Детально зупинятися на десктопних налаштуваннях ip webcam не будемо, за винятком одного головного моменту. Відзначимо лише, що прийняти і протестувати якість відео – і аудипотоків можна відразу в цьому веб-інтерфейсі. Досить вибрати підходящий варіант опцій» режим перегляду «і»режим прослуховування”. Для початку трансляції аудіо не забудьте активувати перемикач»прийом аудіо”.

6. Тепер необхідно запустити утиліту ip webcam adapter, яка була встановлена на комп’ютері трохи раніше. Налаштувати її просто: достатньо ввести веб-адресу камери (за яким розташовується веб-інтерфейс) в уже підготовлений шаблон.

При цьому видаляти частину шаблону /videofeed не варто, так як в цьому випадку адаптер працювати не буде. На завершення необхідно натиснути кнопку “autodetect” і підтвердити зміни.

7. На цьому процедура підключення смартфона в якості веб-камери закінчується. Залишається тільки конфігурувати програми, через які буде йти відеомовлення. Зробити це також не складе великих труднощів. Наприклад, для skype досить зайти «налаштування і відео» і вибрати відповідне пристрій в випадаючому списку. У розглянутому прикладі webcam sc – 0311139n це вбудована камера ноутбука, mjpeg camera — смартфон, що працює через додаток ip webcam.

В кінці варто розповісти про невелику деталі. Якість аудіомовлення через вбудовані динаміки телефону залишає бажати кращого: спостерігаються затримки і сильне відлуння. Тому через ip webcam рекомендується пропускати тільки відеопотік, а для аудіо залишити підключається або вбудований мікрофон на ноутбуці. Для тих, хто все ж вирішить скористатися можливостями додаток, рекомендується вибирати flash або html5 opus, так як вони дають найбільш прийнятну якість.

Також у більшості випадків для роботи зі звуком необхідно перейти незахищену адресу веб-інтерфейсу (hhtps-версію), про що повідомить спливаюче вікно з відповідним повідомленням.