Як вибрати шолом для мотокросу


Отже, всіма правдами і неправдами ви дістали собі новенький (або не дуже) мотокросовий байк. І перш ніж виїхати на ньому на трасу мотокросу, варто вкласти ще трохи грошей дуже важливі і абсолютно необхідні доповнення, а саме – купити захисну мотоекіпіровку. Непростий шлях вибору моделі мотоцикла доведеться повторити і щодо захисної амуніції – не варто купувати перший підвернувся екіп. Рекомендуємо вибрати https://mototek.com.ua/

Напевно, ви вже помітили, що мотокросовий шолом серйозно відрізняється від мотоциклетного шолома для їзди на гоночному треку, як і від звичайного шолома для поїздок по місту. По-перше, шолом для мотокросу має розширену захист підборіддя частини, покликану зберегти ваш підборіддя в цілості при несподіваних його зустрічах з грунтом. Крім того, в мотокросових шоломах більше уваги приділяється вентиляції, щоб голова мотокроссмена, який, при порівняно невеликій швидкості руху, віддає набагато більше енергії на треку, завжди залишалася холодною.

Здавалося б, якщо ви досвідчений райдер, який шукає заміну своєму старому мотошлему, то вам ці поради ні до чого. Але коли ви заглиблюєтеся в багатство пропозицій і починаєте вивчати особливості конкретних моделей, це означає, що ви сидите на стільці рівно, а могли б замість цього розривати трек мотодрому!

Новий кросовий мотошолом: як ви плануєте його використовувати?

Ви новачок в мотоспорті

• Дорогий хай-енд шолом, «перевантажений» зайвими для вас опціями, може бути не найкращим вибором для вас.
• Те, наскільки ви відриваєтеся від землі, тобто особистий досвід і рівень вашої техніки водіння, може сказати про те, що для вас мотокрос — чи він стане серйозним захопленням чи залишиться хобі.

Ви оновлюєте шолом або змінюєте модель

* Заміна старого, що бачив злети і особливо падіння, шолома-практика, безумовно, позитивна.
• Якщо хобі переросло в щось більше і мотокрос став частиною вашого життя – більш просунутий і функціональний мотошолом стане, без сумнівів, виправданим і надійним вкладом.

Скільки ви плануєте витратити?

• Питання бюджету завжди мають першорядне значення.
• Шолом не є єдино необхідним захистом.
• Трата грошей на крутий мотошолом не виправдана, коли ваші ноги, коліна, руки і очі залишаються незахищеними.

Функції шолома: візьміть, скільки вам потрібно

Вага мотошлема

* Шоломи, як правило, мають масу від 1400 до 1800 грамів.
• Підходящий вага є запорукою правильної посадки мотошлема.
* Вага шолома повинен рівномірно розподіляється по колу голови і плечах.

Конструкція шолома

* Особливості конструкції безпосередньо позначаються його вазі, комфорті використання і рейтингу безпеки.
* Полікарбонат, скловолокно (фіберглас), карбон (вуглепластик) є основою оболонки всіх сучасних шоломів, знаходячи застосування як в чистому вигляді або як їх поєднання.

Стилістика та імідж

• Ви може віддавати перевагу дику, що привертає увагу розмальовку.
* Або вибрати більш спокійні кольори, монохромне забарвлення.
• Ціна мотошлема з багатобарвної графікою, як правило, стає вище.

Підкладка мотошлема

Знімні вкладиші зручніше чистити і їх, як правило, можна прати.
В іншому випадку, зверніть увагу на присутність антимікробної просочення і антибактеріальних матеріалів підкладки шолома.

Перевіряємо і оцінюємо безпеку

• DOT: технічний регламент Департаменту транспорту Сполучених Штатів встановлює мінімальний стандартний рівень захисту для шоломів.
• ECE 22.02: економічна комісія ООН по Європі встановлює стандартний рівень захисту для шоломів; стандарт використовується в більш ніж 50 країнах.
• Найсуворіший сертифікат безпеки мотошоломів AS/NZS використовує Об’єднаний технічний комітет Австралії та Нової Зеландії
• Snell 2010: американський тест безпеки некомерційної організації, чиї норми перевершують DOT і не поступаються вимогам ECE. Стандарт є добровільним.
• SHARP: ще одна відома добровільна сертифікація Британського міністерства транспорту.

Як правильно вибрати розмір шолома

Правильний підбір мотошолома грає дуже важливу роль в благополучному результаті після падіння. Насамперед необхідно визначитися з розміром голови. Для цього м’якою вимірювальною стрічкою (Кравецьким сантиметром) оберніть голову на 1-2 см вище брів, відразу над вухами і найбільш видатної частини потилиці. Порівняйте отриманий результат з лінійкою розмірів конкретного виробника мотошоломів; якщо ви купуєте модель вперше, краще буде приміряти і переконатися в зручності посадки і відповідно обраного розміру. Шолом повинен сидіти прямо на голові, лінія порту для окулярів буде знаходитися трохи вище брів. Новий шолом здається спочатку тісним, але з часом стає трохи вільніше. Якщо шолом елозит або ви можете легко просунути пальці між головою і шоломом – вам слід приміряти менший розмір.

Крім того, ви повинні визначитися з формою голови: точна відповідність розміру не гарантує відмінну посадки. Деякі виробники враховують цей фактор при виготовленні своєї продукції і пропонують моделі з різною формою овалу капсули.
* Подовжений овал: звужена по сторонах капсула витягнута спереду назад.
• Середній овал: овальна форма капсули з більш широкими сторонами; такі шоломи випускає більшість виробників.
• Округлений овал: форма капсули, більш широка по сторонах, ніж витягнута спереду назад.

Форма шолома сприяє загальному комфорту використання і більшої безпеки. Відповідний за розміром, але погано сидить мотошолом стає громіздким і знижує ступінь загального захисту. Тому необхідно враховувати також і форму голови, враховуючи і той момент, що якщо ваш старий шолом був з середнім профілем, то зовсім необов’язково, що новий повинен бути точно таким же.