Як правильно вибрати б/у ноутбук

Про те що краще купити новий або б/у кожен вирішує сам, виходячи як правило їх фінансової або іншої точки зору. Моя мета допомогти зробити більш правильний вибір. Зараз я вам розповім основні правила щодо вибору вживаного (б/у) ноутбука.
Хочемо порекомендувати вибрати купити бу ноутбук

Для початку опишу початкові загальні характеристики від яких слід відштовхуватися. На сьогоднішній день ноутбук без двоядерного процесора це вже калькулятор, тому:

Обов’язково наявність 2-х ядерного процесора рівня Intel Core 2 Duo (дивіться список) і вище. Я роблю акцент саме на процесорах Intel, тому як в цих ноутбука більш витривалі Північні мости, а це дуже важливо!


2 Гб і більше ОЗУ DDR2 (DDR3) (оперативна пам’ять). Зараз ноутбуки з об’ємом пам’яті менше 2 гб не актуальні бо на них буде гальмувати Windows 7, не кажучи вже про 8 і 10;


Відсутність дискретної відеокарти. На цьому трохи докладніше. Купуючи б / у ноутбук вибирайте саме з вбудованою відеокартою, як не дивне цей як би мінус для уживаного ноутбука величезний плюс. Поясню, справа в тому, що при наявності в ноут потужної дискретної відеокарти як правило її використовують за призначенням, тобто грають. А це означає що відбувається досить сильне нагрівання відеочіпа і північного моста (або хаба), що тягне з часом за собою загибель або першого або другого. А ось у випадку з вбудованою відеокартою перегрів можливий, якщо система охолодження забрудниться.


Жорсткий диск (HDD) — рекомендую від 160 до 500 Гб. Менше 160 Гб занадто старі, а більше 500 Гб-вразливі.
Екран (матриця), бажано стандартного розміру 15,6″, тому що буде менше проблем в разі заміни. Глянцева або матова це на свій розсуд, як то кажуть на швидкість не впливає.
Тепер про зовнішній вигляд, який може багато про що розповісти:

Перш за все уважно огляньте корпус ноутбука на відколи і тріщини. Якщо вони виявлені, то це вірна ознака що ноутбук падав, або піддавався ударам, такий варіант краще не розглядати, тому що Ви не зможете визначити як давно це сталося, а наслідки ударів можуть виявлятися з часом.

Чиста, не затерта клавіатура — схоже ноутбуком акуратно користувалися. Брудна клавіатура в крихтах і може ще в чому-неохайність користувача, забита система охолодження, залиплі кнопки, можливо навіть поїли чаєм, загалом не варіант.
Брудний екран говорити приблизно про те що і клавіатура.
Зверніть увагу як відкривається і закривається кришка. Повинна плавно без хитань і вигинань корпусу. Інакше можливі проблеми з петлями або кріпленнями петель.
Перевірка працездатності:

Обов’язково при покупці потрібно перевірити стан жорсткого диска (наявність бед секторів), а також оперативну пам’ять;
Під час роботи ноутбука нахиляйте екран в обох напрямках, перешкод на зображенні не повинно бути;
Перевірте звук на вбудованих динаміках і через навушники;
Відкрийте блокнот (програма) і натискайте кнопки поспіль, виявляючи неробочі;
Далі перевірка Wi-Fi, LAN і Веб камери, а також не забувайте про мікрофон;
Вставте свідомо робочий диск в DVD і подивіться чи буде він відтворюватися;
Ну і наостанок тест температури процесора.


Дотримуючись цих нескладних правил, ви зможете захистити себе від невдалої покупки. Звичайно є підводні камені, але їх буває навіть фахівцеві виявити не під силу. У будь-якому випадку це цінна інформація здобута досвідченим шляхом Вам обов’язково стати в нагоді при виборі і покупці б / у ноутбука.