Видобуток ефіру на відкритих з gminer може пошкодити gpu, а cryptoleo рекомендує ravencoin

10

Кілька днів тому тишу поскрипують запорошеними вентиляторами ферм порушили новини про черговий прорив творців gminer. Повідомлялося, що версія 2.67 змогла не тільки збільшити хешрейт на заблокованих відеокартах nvidia lhr, але і відчутно знизити споживання енергії. Якщо хешрейт підріс на пару мегахеш, то енергоефективність просто обрушилася, що повинно було підвищити реальних доходи за рахунок зниження оплати за електроенергію. Ми вже бачили тестування розблокування від солоного серьоги, який широко розрекламував gminer 2.67. Як виявилося, не все так просто. Нова система призводить до плаваючого споживання, коли кілька секунд карта бере 360 вт, а після показник падає до 290 вт. У той же день майнер заявили, що не хочуть використовувати настільки сумнівний метод, оскільки ризик спалити графічний чіп в результаті перепадів споживання занадто великий.

Сьогодні повноцінний розбір роботи майнера з’явився на каналі cryptoleo. Подивитися його можна нижче, ну а ми розповімо основні моменти. Перш за все потрібно розуміти, що ніякого зниження на 60 вт немає, адже в реальності потрібно дивитися на медіану, яка далека від розрекламованих 290 вт. Шляхом нескладних підрахунків з’ясувалося, що споживання в середньому досягає 335 вт, ну а з огляду на перепади напруги це здається не тільки небезпечним, але і марним. Ніякого підвищення хешрейта немає. Автор використовував geforce rtx 3080, прогнавши її за кількома програмами. Вигода в 2 mh/s на gminer 2.67 присутня, але чи так це важливо, коли ми все одно не розблокували відеокарту до кінця?

А взагалі cryptoleo рекомендує розмежовувати відеокарти з заблокованим хешрейтом і звичайні моделі. Якщо вас попало купити саме першу, то краще добувати ravencoin (rvn). Сьогодні він дає приблизно однаковий дохід з відеокартою lhr, але не має проблем зі споживанням і не вимагає гри з настройками. Мало того, після переходу ефіру на протокол ethereum 2.0 багато майнер кинуться шукати альтернативи. Це означає, що є велика ймовірність подорожчання альткоінов.

Можливо, розрахунок саме на майбутнє, адже сьогодні продавати ravencoin не дуже вигідно. Оскільки ніхто не знає, що чекає криптовалюта через рік або два, ставитися до подібних рекомендацій варто з побоюванням, адже ефір ви можете з вигодою продати вже завтра, а тут робота на чистому ентузіазмі, підкріпленому вірою в чудеса.