Відновлення даних з флеш в разі логічних пошкоджень файлової системи

У більшості випадків, такий накопичувач при підключенні до системи виглядає як неформатований. Він коректно визначається, підключається і відображається в списку пристроїв.

Відновлення даних здійснюється за допомогою спеціального програмного забезпечення, в ручному або автоматичному режимі. Спочатку проводиться сканування всієї флешки. В результаті сканування, на основі виявленої службової інформації, складається карта розташування даних. У ній міститься інформація про те, який сектор до якого файлу або каталогу відноситься, розміри, назви та інші атрибути елементів сканованій файлової системи. Потім виконується саме відновлення даних, що полягає в тому, що обрана інформація відповідно до карти переноситься на інший носій. Рекомендуємо почитати про відновлення хапису на флешці на сайті

ЦВИ ЕПОС по накращій ціні

Запис на флеш в процесі виконання робіт не проводиться.

Якщо вас цікавить програмне відновлення даних з flash без допомоги фахівців, рекомендуємо звернути увагу на наступні матеріали:

Самостійне відновлення даних з флешки »
Програма для відновлення даних з флешки »
Відновлення флеш в разі апаратних несправностей
Апаратні несправності, як правило, відбуваються через збій в роботі електроніки, яка забезпечує обмін інформацією між мікросхемою пам’яті і шиною USB. При цьому накопичувач визначається некоректно, або не визначається взагалі. Несправність може полягати у фізичному несправності мікросхеми контролера, або в логічному пошкодженні коду керуючої мікропрограми.

Для відновлення даних з флеш, мікросхема пам’яті випоюється (це можливо тільки для usb flash drive) і підключається до програматора, на якому зчитується її вміст. Далі проводиться програмна обробка лічених даних, для отримання образу файлової системи, і, в разі необхідності, подальша реконструкція файлової системи програмними засобами.

Програмна обробка зчитаного образу пам’яті, зазвичай звана «складанням» потрібно з тієї причини, що контролер флешки не зберігає дані в пам’яті в тому вигляді, в якому ми їх бачимо з комп’ютера. Наприклад, алгоритм вирівнювання зносу постійно переміщує вміст секторів пам’яті, в які часто проводиться запис, з різним фізичним адресами, «перемішує» вміст пам’яті. Відповідність між логічними і фізичними адресами, забезпечує механізм трансляції, який, не працює, якщо ми випаяли мікросхему пам’яті і читаємо з неї дані на пряму. Тому дані зчитуються в «сирому» вигляді і потребують подальшої обробки. Найчастіше, під кожну модель флешки потрібна розробка своїх алгоритмів збірки, тому ця частина роботи вважається найбільш складною.

Можливо також відновлення флеш шляхом перепайки мікросхеми пам’яті на аналогічний накопичувач, що знаходиться в справному стані.

Відновлення flash у разі фізичного пошкодження
Як правило, виконується тільки для usb flash drive. Впустили, зачепили, флешка потрапила під каток. Іноді є можливість відремонтувати. Ремонт неможливий, коли в результаті перегину розірвані внутрішні доріжки плати електроніки. У цьому випадку, якщо мікросхема пам’яті ціла, відновлення даних відбувається аналогічно відновленню flash в разі апаратних несправностей. Якщо мікросхема пам’яті пошкоджена, відновлення неможливо.