Відеокарти intel arc alchemist отримають підтримку displayport 2.0

16

Відеокарти intel arc з кодовим ім’ям alchemist отримають підтримку інтерфейсу displayport 2.0. Як пише портал phoronix, intel опублікувала перший набір оновлень для підготовки до повноцінного впровадження підтримки displayport 2.0 в драйвер ядра linux i915. Як вказується, відразу в декількох патчах фігурує підтримка display port 2.0 uhbr [ultra high bit rate] з канальним кодуванням 128b/132b.

Джерело зображення: tom’s hardware

Специфікація displayport 2.0 була затверджена організацією video electronics standards association (vesa) ще в середині 2019 року. Стандарт передбачає збільшення пропускної здатності передачі відеосигналу до 80 гбіт / с (при ефективних 77,4 гбіт/с), що, наприклад, дасть можливість використання 30-біт моніторів з роздільною здатністю 8k при частоті оновлення 60 гц в режимі hdr або 24-біт моніторів з підтримкою дозволу 10k і частоти оновлення 60 гц в режимі hdr, не вдаючись до стиснення відеосигналу (dsc або колірної субдискретизації).

Джерело зображення: freedesktop

Джерело зображення: freedesktop

У той же час при використанні технології компресії сигналу dsc (display stream compression) displayport 2.0 може підтримувати підключення монітора з роздільною здатністю 16k і частотою оновлення 60 гц або дисплеїв з менш високим дозволом і більш високою частотою оновлення. Іншими словами, геймери можуть очікувати появи моніторів з роздільною здатністю 8k і частотою оновлення 120 гц.

Цікаво, що на цьому тижні компанія amd також випустила оновлення графічного драйвера для ядра linux, в якому виявлено згадку стандарту displayport 2.0. В оновленнях не вказується, для якої архітектури розробляються зміни. Але оскільки amd планує випустити обчислювальну графічну архітектуру cdna 2 пізніше цього року, а ігрову rdna 3-наступного року, можна припустити, оновлення призначені для останньої.