Вчені: чорнобильські ядерні відходи будуть прибирати за допомогою просунутих роботів і нових технологій

8

З моменту аварії на чорнобильській аес пройшов не один десяток років, а радіоактивні частинки і відходи продовжують вбивати все живе, що їх торкнеться. На щастя, місце ніколи не залишають вчені, намагаючись знайти спосіб швидкого очищення забрудненої місцевості. Схоже, в цьому можуть допомогти нові технології. Зокрема, роботи з ші і робопес spot компанії boston dynamics.

останній вже працює в самих радіоактивних зонах, проте дослідники повідомляють, що таких штатних “працівників” потрібно в рази більше. Одна тільки диспетчерська 4-го енергоблоку, на яку припав найбільший викид радіації, вимагає до себе особливої уваги з боку співробітників аес або роботів. Вчені з брістольського університету в англії запевняють, що через кілька років в чорнобиль будуть доставлені експериментальні машини з ші, здатні перебувати в отруйній зоні без будь-яких перешкод.

приблизний рівень радіації, в якому будуть працювати машини – 1 200 000 µр (мікрорентген) при нормі в 30 µр. Глава експедиції том скотт зазначив, що роботи зможуть самостійно вимірювати радіацію в будь-яких зонах, передавати результати в командний пункт і ліквідувати ділянки з найвищим фоном. Крім того, нова технологія вивчення 3d-місцевості дозволить роботам створювати віртуальні карти і відзначати на них місця найбільшого скупчення радіації.джерело.