У сша скоро запустять серійне виробництво чіпів з пам’яттю reram

14

На горизонті знову виник потенційний конкурент пам’яті intel 3d xpoint і «вбивця» флеш-пам’яті nand. Це пам’ять reram у виконанні ізраїльської компанії weebit nano. Спроби weebit зайти на ринок з боку південної кореї і китаю не увінчалися видимим успіхом, і тепер захід позначений з боку сша. Виробництвом продуктів з reram на борту повинна зайнятися американська компанія skywater з тісними зв’язками в впк сша.

Джерело зображення: weebit nano

Резистивна пам’ять (reram) компанії weebit nano запам’ятовує стану у величині опору робочого шару комірки. Це оборотний і енергонезалежний стан. В процесі зниження опору в шар вводяться іони кисню, які утворюють в ньому струмопровідні нитки від одного електрода до іншого. Чим більше ниток і чим вони товщі, тим нижче опір і навпаки. Запис такої комірки відбувається швидше запису комірки nand і не вимагає попереднього стирання, що значно прискорює роботу пам’яті і знижує енергетичні витрати.

Компанія weebit обіцяла почати серійне виробництво пам’яті reram до кінця 2020 року в партнерстві з неназваним південнокорейським виробником і уклала договір з китайцями на випуск продуктів з reram. Судячи з усього, не вийшло ні з першим, ні з другим. Новий договір передбачає співпрацю з молодою компанією skywater з сша. Втім, skywater вийшла родом з відомої американської компанії cypress semiconductor. Skywater була виділена з cypress в 2017 році і отримала невеликий завод колишньої компанії control data corporation з міннесоти, яку cypress купила в 1991 році.

Джерело зображення: weebit nano

Компанія skywater відзначилася проектами, фінансованими darpa та іншими військовими відомствами сша. Робота з weebit також вкладається в цю схему. Чіпи пам’яті weebit стійкі до радіації і високих робочих температур, що цікавить військових. Випускати reram у вигляді вбудованих в чіпи блоків пам’яті skywater буде з використанням 130-нм техпроцесу, що для фабрики з 80-х дуже навіть добре. Але для» вбивці ” nand цього явно недостатньо, але треба ж з чогось починати.