У росії намітився гострий дефіцит найпопулярніших смартфонів від apple, samsung і xiaomi

8

У росії спостерігається зниження обсягів поставок смартфонів виробництва apple, samsung і xiaomi. Це загрожує істотними проблемами, тому що на ці три марки припадають приблизно 90% всього обороту смартфонів в росії. Про намічену проблему повідомило видання “ведомости” з посиланням на представників кількох компаній.

Джерело: vedomosti.ru

Представник ” вимпелкому “(бренд «білайн») заявив, що до традиційного для осені дефіциту iphone нового покоління, які цього року побили в росії рекорди продажів, додалася нестача смартфонів apple минулих поколінь. Цей ефект, за даними apple, носить глобальний характер. Компанія samsung істотно скоротила модельний ряд в бюджетному сегменті, але і по решті асортименту спостерігається істотний дефіцит продукції корейського виробника. Така ж ситуація з продукцією xiaomi, і немає ознак того, що в найближчому майбутньому ситуація виправиться — більш того, є тенденція до серйозного посилення дефіциту смартфонів. У вересні, за даними «вимпелкому», в росію було поставлено тільки 50% смартфонів від загальної потреби, а в жовтні цей показник може скоротитися ще вдвічі — до 25 %.

Представник іншого оператора підтвердив, що збої в поставках смартфонів відзначаються по всьому світу, але в росії глобальні ефекти стають найбільш помітними тільки зараз. Найбільший дефіцит спостерігається серед старших версій iphone 13, а також флагманських і середньобюджетних моделей samsung.

Серед причин посилення дефіциту смартфонів в росії називаються вплив пандемії, яка викликала зниження обсягів виробництва комплектуючих і готової продукції, а також вплинула на всі ланцюжки поставок в цілому. Пандемія ж зумовила зростання попиту на електронну техніку у зв’язку з масовим переходом на віддалену роботу і навчання. Аналітичне агентство counterpoint research повідомило, що в ii кварталі поточного року попит виробників готової продукції на напівпровідникові компоненти був задоволений тільки на 80 % — в iii кварталі показник скоротився до 70 %.

Джерело: vedomosti.ru

За даними компанії «зв’язковий», найбільший дефіцит спостерігається в сегменті смартфонів високого цінового сегмента: попит на смартфони apple задовольняється тільки на 20 %. Істотні затримки поставок спостерігаються в російському сегменті власного інтернет-магазину apple: поставки за оформлюваними зараз замовленнями очікуються тільки в другій половині листопада. Мережа re: store відзначає найбільший попит на на 256-і 512-гбайт версії моделей iphone 13 pro і iphone 13 pro max, проте фактичних поставок для його задоволення не вистачає.

Представник прес-служби samsung в першу чергу відзначив підвищення попиту на продукцію преміального і ультрапреміального сегментів — в результаті утворюється дефіцит пристроїв флагманської серії galaxy s21 і смартфонів galaxy z, попит на які з минулого року подвоївся. У зв’язку з цим корейський виробник планує збільшити поставки продукції в росію в iv кварталі.

Втім, укладають “ведомости”, дана ситуація може виявитися вигідною іншим брендам, які через відносно невеликого попиту зуміли зібрати великі залишки на складах дистриб’юторів. На тлі дефіциту продукції трьох лідерів ринку інші бренди зможуть швидше реалізувати свої запаси.