У нью-йорку повністю заборонять продавати автомобілі з двс до 2035 року

4

Через 14 років в штаті нью-йорк повністю перестануть продавати машини з бензиновими, дизельними та іншими двигунами, що забруднюють навколишнє середовище. Відповідний закон прийнятий місцевою владою і минулого тижня підписаний губернатором кеті хочул (kathy hochul).

Spectrumlocalnews.com

Згідно з новим законом, до 2035 року 100% продаваних в штаті пасажирських машин і вантажівок повинні мати нульовий викид забруднюючих атмосферу речовин. Хоча теоретично випустити бензиновий або дизельний двигун з нульовим викидом можна, на практиці це нездійсненно.

Додатково відомства штату працюватимуть над створенням опцій доступного транспорту у всіх місцевих громадах і, крім того, сприятимуть розвитку велотранспорту і просуванню піших прогулянок. Вже 2023 році місцева влада повинна розробити план розвитку ринку транспортних засобів з нульовим викидом.

Минулого року губернатор каліфорнії гевін ньюстом (gavin newsom) підписав аналогічний закон, який також забороняє продаж бензинових автомобілів і вантажівок з 2035 року. У заяві губернатора вказується, що якщо мета буде досягнута, в штаті знизиться викид парникових газів більш, ніж на 35 %. Місцеві агентства теж розроблять правила, що сприяють досягненню мети до зазначеного терміну.

У каліфорнії поставлена й інша мета — забезпечити нульовий викид для вантажівок середньої і великої вантажопідйомності до 2045 року. Аналогічних показників розраховують домогтися і в нью-йорку. Зараз в каліфорнії, на яку припадає понад 10% продажів нових машин в сша, вже є правила, що регулюють допустиме число продажів машин, нездатних забезпечити нульовий викид забруднюючих атмосферу речовин.