Сім прийомів соціальної інженерії

14

1) ДОВІРЛИВІСТЬ.
Виявляється при звичайному листуванні, якщо жертва вважає вас досвідченіше і готова вам довіряти. Грунтуючись на елементарній довірливості, відбуваються обмани всіх мастей.

2) ДУРІСТЬ.
Ну, тут все просто. Тут навіть спосіб з тех. підтримкою в деяких випадках подіє. Жертва довіряє вам, не тому що ви кажитесь їй досвідченим, а з причини свого однобоке мислення. В особливо важких випадках спостерігається повне незнання граматики російської мови, недозволена довірливість і поведінку блондинки з анекдотів. Іноді, це відноситься не тільки до дівчат, т. к. ДУРІСТЬ дуже поширена в інтернеті. Зайдіть на який-небудь популярний чат для звичайних юзверя і переконаєтеся в цьому, я сумніваюся, що ви там довго протримаєтеся.

3) ПІДВИЩЕНА САМООЦІНКА.
Жертва занадто високої думки про себе. Якщо вдасться вразити її самолюбство, то вона в приступі злості не почує жодного розлучення. Следут не перестаратися, інакше на вас просто образяться.
Люди з подібним недоліком, доведені до кондиції, не замислюючись перейдуть посилання, запустять будь-яку прогу(якщо, звичайно, антивірус їх не зупинить), сболтнут про себе трохи конфіденційної інфи, лише б не втрачати свій уявний авторитет. Потрібно тільки добре постаратися.

4) БАЖАННЯ ДОПОМОГТИ.
Дуже дієвий спосіб. Зрозуміло бажання комусь допомогти — це не недолік. Недолік — це коли люди, допомагаючи комусь абсолютно незнайомій людині часом забувають про елементарну безпеку. Прикинувшись ламер слізно просите допомогти жертву, натякаючи на «її професійність». Наприклад, не знаю, як прогу налаштувати і т. д. Жертва з радістю кинеться допомогти, запустивши троя або перейшовши за посиланням. Врахуйте, що у всіх прикладах даної статті трої або самописні, або пристойно криптовані, інакше вас розколють.

5) ЗАГРОЗА.
Суто індивідуальний спосіб. Наприклад, обіцянку припинити спамити ящик жертви в обмін на якісь відомості. Докладно зупинятися на цьому не будемо, бо це виходить за рамки СІ.

6) НЕСПОДІВАНКА.
Діє це приблизно так. Посилаєте жертві лист з вкладеним трояном і текстом типу «Привіт, послав тобі це як домовлялися». І потім тут же посилаєте жалібне лист «Ой, ні, це не тобі. Вибачаюсь, адресу не той набрав, помилився. Будь ласка, видали цей лист». Жертва, не чекаючи ніякого розлучення, поліз дивитися на вкладення, тому що дуже цікаво. Бажано разом з архивированным троєм посилати яку-небудь цікаву прикольну картинку або мелодію.

7) ЗНАЙОМСТВО.
Жертва довіряє в інтернеті тільки знайомим. Яка помилка… Прикиньтеся протилежною статтю, поговоріть з нею кілька днів, дізнайтесь, що треба, і під кінець впарьте троя. Категорично не рекомендується наполягати і акцентувати свою увагу на одній темі. І тоді у жертви з’явиться 1) і 4) недоліки.