Що робити, якщо пропав звук на комп’ютері windows 10

16

Проблеми зі звуком з’являються невчасно і незрозуміло чому. Можливо, стався конфлікт драйверів, пристроїв і навіть програмного забезпечення (наприклад, після оновлення). Правильне підключення і працездатність пристроїв не обговорюється.

Ця стаття розповість, що робити, якщо пропав звук на комп’ютері під керуванням windows 10. Все на прикладі моєї материнської плати msi b450 gaming plus max. Плюс microsoft попрацювала над засобом виправлення неполадок. Думаю, гучність ви перевірили самі.

Що робити, якщо пропав звук на комп’ютері

Відключення і включення динаміків

У підрозділі параметри>система>звук виберіть управління звуковими пристроями . У списку пристрої виведення переконайтеся, що динаміки (realtek (r) audio) включені. Це список всіх ваших пристроїв. Тут можна вибрати те, що ви хочете відключити або включити.

У другій частині зображений інтерфейс класичної панелі. У супутніх параметрах виберіть панель керування звуком . Тут досить вибрати пристрій відтворення. Плюс можна вимкнути всі ефекти, якщо ж вони вам доступні властивості >поліпшення

Перевстановлення / установка драйверів

На сайті виробника знайдіть модель своєї материнки. У підрозділі підтримка>драйвери розгорніть on-board audio drivers . Тут вибираємо realtek hd universal driver або realtek high definition audio driver . В процесі установки вам доведеться кілька разів перезапустити пк.

Розпакуйте і запустіть setup.exe (власне, виконуваний файл-установник). Далі дотримуйтесь майстра установки: 1) деінсталюйте поточний звуковий драйвер realtek і перезапустіть систему; 2) встановіть звуковий драйвер realtek і перезапустіть систему…

Моя материнка підтримує realtek high definition audio driver і realtek hd universal driver. Ви можете вибрати собі той, який вам більше підходить. Класичний hda драйвер відмінно працює, але вже не оновлюється. Щоб було менше проблем, використовую uad драйвер.

Спроба відкотити драйвер звуку

У контекстному меню «пуск» виберіть диспетчер пристроїв . У підрозділі звукові, ігрові та аудіопристрої виберіть властивості пристрої realtek(r) audio (або свого драйвера).

У вкладці драйвер натисніть відкотити . Буває кнопка не активна, значить відкотити не вийде. Якщо пристрій не працює після оновлення, відкат відновлює колишню версію.

Ще можна скористатися автоматичним пошуком драйверів , який не завжди спрацьовує. Або відкрийте оновити драйвер>знайти драйвери на цьому комп’ютері>вибрати драйвер зі списку доступних . Виберіть виробника пристрою, його модель і натисніть далі .

Засіб усунення неполадок

Перейдіть до параметри>оновлення та безпека>усунення неполадок . Виберіть категорію додаткові засоби усунення неполадок>запустити діагностику та усунути неполадку>відтворення звуку . Дотримуйтесь майстра виправлення помилок.

Засіб автоматично перезапустить службу аудіо. Це можна зробити без нього вручну. Виконайте команду services.msc у вікні win + r . У списку виділіть windows audio і натисніть перезапустити службу. Плюс не завадить перезапустити realtek audio universal service .

опис microsoft. керування засобами роботи зі звуком для програм windows. Якщо ця служба зупинена, то аудіопристрої і ефекти не будуть правильно працювати. Якщо дана служба відключена, то буде неможливо запустити всі явно залежні від неї служби.

Висновок

Раніше стикався з проблемами: немає звук динаміків, пропав звук навушників, не працює передня панель. Це було з драйверами realtek high definition audio. Скільки ж разів доводилося їх встановлювати заново. Напевно, майкрософт провели роботу над windows 10.

( 1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)