Шахраї видають себе за» автоваз ” для обману користувачів

12

Багато схем інтернет-шахрайства схожі, але зловмисники часто змінюють наживку для користувачів мережі. Як виявилося, часом вона буває несподіваною: в інтернеті почали з’являтися сайти, що пропонують «виграти» автомобіль російського бренду.

За повідомленням директора блоку експертних сервісів bi.за словами євгена волошина, фахівці з it-безпеки виявили вже понад 180 фішингових сайтів, що видають себе за офіційний ресурс «автовазу». При переході на них користувач отримує повідомлення про розіграш і пропозицію зареєструватися, після чого перенаправляється на сторонні ресурси з шкідливим контентом.

«схема шахрайства влаштована просто: на сайті, дизайн якого схожий з сайтом lada, жертві пропонується вибрати подарункову коробку, де захований приз. Далі завантажується сторінка з привітанням, що ви виграли автомобіль. Шахраї обіцяють доставити нову машину за п’ять-сім днів», — розповів євген волошин в інтерв’ю «риа новости».

Крім того, зловмисники пропонують поширити інформацію про свій сайт серед друзів і знайомих через месенджер. Представники bi.zone рекомендують перевіряти дані про різні акції та розіграші на офіційних сайтах компаній, а також інформувати останніх про спроби шахрайства від їх імені.