Shadow Of the Colossus – кращий рімейк в історії

50

На кожній ігровій платформі є проекти визнані шедеврами і нестаріючої класики, справжніми творами мистецтва. Саме такою грою і є Shadow Of the Colossus, яка ось вже більше 13 років не перестає з’являтися в ТОПах кращих ігор всіх часів і часто наводиться ностальгирующими олдфагами, як приклад того, що раніше трава була зеленішою і гри краще.

Тому особливо приємно, що SONY не забувала свій культової проект і дала зелене світло на розробку повного ремейка Shadow Of the Colossus на PS4.

Вандер — вбивця велетнів

Для сучасних геймерів, які виросли на AAA-проектах 2010-х років, рімейк відомої гри від Фуміто Уэды може здатися дивною, незграбною і нескінченно застарілої грою. Тут, хоч і є формально відкритий ігровий світ, але немає карти, а покажчик цілі показує лише приблизний шлях до завдання. Гра може викликати додаткові головні болі за неотзывчивого управління. Навіть ігровий світ тут навмисне порожній: ні з ким не поговориш, не скрафтишь предмети, навіть гринд шкурки волков в найближчому лісі не вийде. Мінімалізм – це основа, на якій будуються всі елементи гри.

Shadow Of the Colossus

Зав’язка сюжету не рясніє персонажами, дорогими катсценами, а гранично проста: хлопчик по імені Вандер, намагаючись воскресити свою супутницю Моно, звертається до таємничого духу. Той ставить йому такі умови: ти вб’єш для мене 16 колосів, а я вдихну життя в твою наречену… Або просто кохану, чи сестру – це невідомо, практично весь сюжет, походження і мотивація героїв не пояснюються. Не сперечаємося, у безлічі гравців подібний артхаусний прийом може викликати тільки роздратування, для інших же стати справжньою скарбницею глибинного сенсу.

Shadow Of the Colossus гра про емоції, велика частина з яких буде негативними, залишають осад на душі. Вандер зовсім не принц з Діснеївських казок, адже маючи на меті благі цілі, він буде вбивати ні в чому неповинних велетнів. Багатовікові колоси будуть несамовито кричати від болю і своїми неквапливими, безглуздими рухами постаратися скинути, втекти від безжального вбивці, щоб потім замовкнути навіки.

Shadow Of the Colossus

Навіть при скупому сюжеті Shadow Of the Colossus в 2018 році піднімає хоч банальні, але актуальні моральні дилеми. «Варто власна життя порятунку коханої людини» — на це питання кожен гравець для себе відповість самостійно.

Атлант більше не розправить плечі

Shadow Of the Colossus

Ще один елемент, який зробив Shadow Of the Colossus культовою грою – незвичайний геймплей, який через 13 років залишається унікальним і не має аналогів. Також як і сюжет, ігровий процес відрізняється мінімалізмом, адже за все 10-15 годин гри ви зустрінете всього 16 супротивників. Відкритий світ гри не схожий на сучасні проекти, так як жодного стандартного мобу або персонажів ви не зустрінете, навіть звірів крім птахів та рідкісних білочок ви не зустрінете. Світ повністю порожній і служить лише як тло і для релаксації перед зустріччю з ще одним гравцем.

Іноді навіть знайти колоса буває складніше, ніж битися з ним, так як напрямок на боса буде вказувати магічний меч головного героя. При цьому вам буде показуватися тільки місцерозташування велетня, а щоб до нього дістатися доведеться шукати шляхи обходу і ретельно досліджувати оточення. Визнаємо, система навігації досить спірна, тому непогано було б в Shadow Of the Colossus Remake цей аспект дещо спростити.

В Shadow of the Colossus колоси — головне достоїнство гри. Кожен з них відрізняється зовнішнім виглядом і середовищем проживання: зустрічаються як неквапливі велетні, так і водні, або навіть крилаті істоти. З кожним з них бій може затягтися на цілу годину, т. к. зарубати крихітним мечем їх не вийде, доведеться до кожного колоссу знаходити особистий підхід. Іноді необхідно використовувати оточення, наприклад, щоб завалити розлюченого колоса в безодню. Звичайно, після безлічі сучасних ігор масштаби колосів вже не так вражають, але завдяки незвичайному геймплею кожна зустріч з велетнем буде незабутня.

Shadow Of the Colossus

Настійно радимо використовувати гайди при проходженні Shadow Of the Colossus, так як боси в грі – це головоломка, самостійне вирішення якої завжди приносить набагато більше задоволення, ніж заздалегідь підглянутий відповідь.

До того ж, гру навряд чи можна назвати хардкорного: падіння з висоти або удар колоса завдає мінімальний шкоди, що мотивує використовувати різні підходи для вбивства боса.

Про чудовий старий світ

Shadow Of the Colossus

Гра на момент свого виходу в 2005 році заворожувала красою навколишнього світу настільки, що виникало питання: «Як, чорт візьми, Shadow Of the Colossus на PS2 запустилася». Минуло тринадцять років та гра, завдяки старанням студії Bluepoint, виглядає як і раніше чудово. Ні, графіка не вражає технологічністю, тут скоріше упор на реалізмі і красивих, пасторальних пейзажах.

Жаркі пустелі, стародавні храми, заспокійливі рівнини і дикі ліси – кожна локація виглядає дивовижно і реалістично. Ця одна з тих ігор, де ви напевно будете використовувати фоторежим і іноді зупинятися, щоб просто насолодитися навколишніми краєвидами.

Якщо ви готові миритися з недомовленістю сюжету і неспішним геймплеєм, то ми радимо скачати Shadow Of the Colossus в PS Store або купити на диску в колекцію. Десяток годин незвичайного геймплея і зворушливу історію вам забезпечені.

Джерело: http://yoip.com.ua/