Samsung представила перший 200-мп сенсор для камер смартфонів

15

Асортимент сенсорів samsung electronics для мобільних камер поповнили відразу дві новинки. Крім 200-мегапіксельного isocell hp1, компанія представила перший в галузі сенсор з використанням всеспрямованої фокусування dual pixel pro під назвою isocell gn5.

Розмір пікселя samsung isocell hp1 становить 0,64 мкм, що дозволило вендору «упакувати» матрицю в невеликий корпус. За запевненням компанії, фотографії, зняті на новий сенсор датчик, відрізняються високою деталізацією-зображення залишається чітким навіть при кадруванні або зміні розміру.

isocell hp1

Для зйомки при слабкому освітленні в isocell hp1 передбачена технологія об’єднання пікселів chameleoncell, яка використовує макет «2×2», «4×4» або «повний піксель» в залежності від умов освітлення. При необхідності новинка здатна знімати в дозволі 12,5 мп за допомогою об’єднання 16 сусідніх пікселів, забезпечуючи високу світлочутливість. Сенсор також здатний записувати відео у форматі 8k @ 30 fps.

Isocell gn5 з розміром пікселя 1,0 мкм, став першим рішенням бренду з підтримкою технології двостороннього автофокусування dual pixel pro. Вона передбачає наявність двох фотодіодів в кожному пікселі по горизонталі або вертикалі, щоб розпізнавати зміни малюнка у всіх напрямках. Завдяки цьому датчик забезпечує миттєву автофокусування, пропонуючи чіткі зображення як при яскравому, так і при слабкому освітленні.

В isocell gn5 використовується запатентована технологія пікселів samsung із застосуванням ізоляції front deep trench isolation (fdti). Вона дозволяє кожному мікроскопічному фотодіоду поглинати і утримувати більше світла, покращуючи повнорозмірну ємність фотодіодів (fwc) і зменшуючи перехресні перешкоди.

Обидві новинки вже доступні у вигляді інженерних зразків, дата початку відвантажень датчиків виробникам смартфонів буде оголошена пізніше.