Розробники Metro Exodus висловилися про угоду з Epic, умовах праці і бюджет ігри

110

Ігровий ресурс Spieltimes у зв’язку зі швидким виходом Metro Exodus взяв велике інтерв’ю у розробників з 4A games. Співробітники компанії вирішили зберегти анонімність, але при цьому розповіли про численні моментах, пов’язаних із створенням Metro Exodus, в тому числі повідомили про своє ставлення щодо новин про . Наводимо найцікавіші витяги з інтерв’ю.

Умови роботи в 4A Games

Загалом розробники виявилися більш ніж задоволені умовами праці і називають робочий офіс «лабораторії божевільного вченого», в якій розміщено безліч спеціалізованого обладнання та комп’ютери з передовою технічною начинкою. До недоліків відносять хіба що менший розмір київського офісу порівняно з відділенням, розміщених на Мальті.

Щодо переробок, то вони неодноразово траплялися при розробці гри Metro Exodus. Але в теж час співробітники компанії ставляться з позитивом до переробкам і називають їх деякою подобою «гік-вечірки», де столи захаращені недоїденими залишками піци і пивними пляшками. Не в останню чергу позитив вдається зберегти завдяки лояльному керівництву. Верхівка 4A Games завжди уважно прислухається до прохань працівників і готова в будь-який момент виділити як позаплановий вихідний, так і тривалу відпустку.

Щодо ексклюзивності гри Epic Game Store

Переходимо до головного скандалу останніх 2 тижнів. Журналіст запитав, хто саме відповідав за рішення перенести гру з Steam Epic Game Store.

Я не можу сказати точно, але ця новина була сюрпризом для 4A Games. Але ми ж прості розробники і за бізнес запитання відповідає тільки видавець – відповів співробітник 4A Games.

Найцікавіше почалося, коли журналіст вирішив запитати, в який момент розробники дізналися про рішення видавця Deep Silver. Зрозуміло. Розробники були проінформовані заздалегідь, але не могли обговорювати дане питання публічно через угоди з видавцем. Про точні терміни, в які співробітники дізналися про те, що Метро Результат перебирається в магазин Epic games, розробники багатозначно мовчали. Але через кілька однотипних питань все ж розкололися і зізналися, що про рішення Epic Games їм стало відомо відразу після E3 2018.

Видавець навмисно не повідомляв у ЗМІ про власне рішення, щоб не зіпсувати статистику попередніх замовлень. Думку розробників після звістки про майбутню ексклюзивності розділилися. Практично всі були впевнені, що у фінансовому плані якщо продажі Metro Exodus і постраждають, то незначно. Їх більше хвилювало удар по репутації, адже безліч гравців звинувачують саме 4A Games в тому, що гра стала тимчасовим ексклюзивом Epic Game Store.

Розробка і бюджет Metro Exodus

Старт розробки почався в 2014 році, при цьому творці гри витратили багато часу на попередній етап з переглядом різних концептів і сценаріїв гри.

Технічного відділу знадобилося час, щоб зробити крок вперед. І я можу підтвердити, що з точки зору технологій Metro Exodus на світлові роки випереджає Last Light 2013 року – прокоментував співробітник 4A Games.

Разработчики Metro Exodus высказались о сделке с Epic, условиях труда и бюджете игры

Бюджет гри завжди був достатнім, щоб розробники могли втілити всі свої задуми без необхідності вирізати трудомісткий контент з-за технічних і фінансових труднощів. Штат розробників на 75% складається з ветеранів ігрової індустрії, тому 4A Games завдяки досвідченій команді відмінно розуміють ділову сторону питання і не потребують строгому контролі.

В цьому плані окремої похвали удостоївся видавець, який не втручається у розробку і завжди йшов назустріч розробникам і їх вирішення кілька раз перенести дату виходу Метро Результат. Очікувано журналіст поставив питання про те, розробники змогли б досягти ще більшого успіху, якщо у них був збільшений бюджет і запас часу на створення гри.

Фінальний варіант гри вийшов настільки хорошим, що нам не потрібно ні додаткові фінанси, ні час на реалізацію всіх запланованих задумів – відповів розробник 4A Games.

Разработчики Metro Exodus высказались о сделке с Epic, условиях труда и бюджете игры

Що стосується DLC, то творці гри поки що не готові коментувати питання про пост-релизной підтримки. Але хвилюватися не варто, так як вже на цьому етапі ретельно опрацьовуються контент для майбутніх додатків.

Вихід Metro Exodus відбудеться 15 лютого 2019 року на ПК і сучасних ігрових консолях.