Російський уряд визначив заходи підтримки it-сектора

14

У середині минулого року президент росії доручив уряду розробити заходи підтримки компаній, що ведуть діяльність у сфері зв’язку та інформаційних технологій. Нові правила почали діяти з 2021 року, а вже в березні влада мала намір прийняти другий пакет пільг. Проте його впровадження довелося відкласти з різних причин.

Forbes.ru

Відомо, що тепер уряд підготував 62 пропозиції, що увійшли до другого пакету. Документ повинен підписати прем’єр-міністр рф михайло мішустін. За даними мінцифри, другий пакет узгоджений з усіма зацікавленими відомствами.

У дев’ять основних груп увійшли пропозиції щодо загальних для всього ринку заходів підтримки, що стосуються підтримки вітчизняних рішень для бізнесу, освітніх і медичних сервісів, російського офісного пз і операційних систем, обробки даних і хмарних сервісів, розвитку систем штучного інтелекту та інтернету речей, технологій кібербезпеки, а також підтримки розробки комп’ютерних ігор і створення відеоконтенту.

Головною зміною для it-гігантів на кшталт facebook, google, tiktok та ін. Стане введення податку з одержуваних від російських інтернет-користувачів доходів. Ще одне важливе нововведення-частковий захист it-бізнесу від наглядових перевірок і кримінального переслідування. Наприклад, справи, пов’язані з економічними злочинами представників it-галузі, розглядатиме суд присяжних, причому підприємець зможе відбутися досить легкими наслідками при готовності заплатити штраф і покрити завдані збитки.

Також планується підтримка експорту вітчизняних it-технологій за кордон, введення пільг для іноземних it-фахівців в росії. Інвестиційний податкове вирахування з податку на прибуток зможуть отримати як розробники пз і обладнання, так і інтегратори.

У банках і держустановах діятиме правило переважного використання російського обладнання і пз. Іноземні рішення буде заборонено закуповувати при наявності аналогів в російських реєстрах.

Forbes.ru

У країні планується створити фонд підтримки розробників комп’ютерних ігор – від традиційних десктопних до браузерних і мобільних. Підтримка передбачена для ігор, що популяризують російську культуру та історію. Субсидії отримають і творці контенту на зразок російських онлайн-кінотеатрів.

Для шкіл і вузів передбачено використання вітчизняних месенджерів і сервісів відеозв’язку для взаємодії педагогів з учнями і батьками. Крім того, до листопада поточного року школи повинні перейти на російські операційні системи, пошту і вже згадані месенджери.

Нова цифрова медицина передбачає можливість виписувати електронні рецепти і продавати рецептурні ліки через інтернет. Додатково можна буде ставити діагноз по відео і навіть призначати лікування.

На думку експертів галузі, сам документ являє собою лише зібрання ідей, які належить сформулювати і формалізувати у вигляді постанов уряду і законів, його ефективність буде залежати від готовності опрацювання перерахованих заходів.

Деякі експерти вважають, що пільги для it-галузі призведуть до втрати великих грошей державою. Стверджується, що тільки введення першого пакету призвело до недоотримання близько 15 мільярдів рублів на рік. Скільки втратить країна після введення в дію другого пакету, ще належить оцінити.