Rolls-royce пропонує використовувати малі ядерні реактори для живлення дата-центрів

13

Концерн rolls-royce планує налагодити випуск малих ядерних реакторів для хмарних операторів. Завдяки цьому їх дата-центри будуть повністю екологічно безпечні і незалежні від електромереж загального користування.

Малі модульні реактори (smr) вже розробляються консорціумом, очолюваним rolls-royce, і призначені для стійких поставок електроенергії з нульовим вуглецевим викидом. Впровадження технології передбачено на початок 2030-х років. Зараз компанія веде переговори з amazon та іншими хмарними провайдерами сша про можливість використання малих реакторів, що розробляються за фінансової участі британського уряду.

U-battery

Всього консорціум отримав в 2020 році близько $300 млн для розробки «бюджетних» реакторів. Передбачається, що міні-аес потужністю до 470 мвт будуть випускатися на заводах rolls-royce і поставлятися в місця використання в розібраному вигляді. Подібні рішення, на думку компанії, здатні конкурувати з “зеленими” альтернативами на відновлюваних джерелах енергії.

U-battery

До консорціуму, вже об’єднуючого компанії assystem, atkins, bam nuttall, laing o’rourke, national nuclear laboratory (nnl), jacobs, the welding institute (twi) і nuclear amrc недавно приєдналася cavendish nuclear — дочірня структура babcock international. В ході реалізації проекту rolls-royce і cavendish братимуть участь і в будівництві т.зв. «вдосконалених модульних реакторів» (amr), званих u-battery. Моделі потужністю всього 10 мвт планують поставляти до початку 2030-х років.

Якщо ви помітили помилку — виділіть її мишею і натисніть ctrl+enter. / можете написати краще? ми завжди раді авторам.