Проти поглинання arm компанією nvidia виступили чиновники євросоюзу

16

Nvidia зіткнулася з новими перешкодами на шляху до угоди з купівлі arm, яка вже оцінюється в $54 мільярди (частина угоди оплачується акціями nvidia, які подорожчали). На цей раз проти угоди виступають офіційні особи євросоюзу, які говорять, що поступки, на які готова піти компанія nvidia, недостатні для пом’якшення потенційного збитку для конкурентів, який може послідувати за поглинанням компанії arm.

Ft.com

Ситуація почала загострюватися після того, як управління з конкуренції і ринків великобританії заявило минулого місяця, що угода може уповільнити інновації і нашкодити конкурентам nvidia. Компанія готується подати в брюсселі заявку на дозвіл поглинання на цьому тижні. Тепер стурбованість з приводу поглинання arm виникла у чиновників регулюючих органів євросоюзу, який буде відповідати за оцінку угоди.

Чиновники не приховують, що регулюючі органи скептично ставляться до обіцянки nvidia забезпечити конкурентам доступ до проектів arm на поточних умовах після завершення угоди. Однак люди, безпосередньо знайомі з справою, кажуть, що ще занадто рано говорити про те, чи буде угода заблокована. Джерела припускають, що сторони все ще можуть прийти до угоди.

Регулятори єс — не єдині, хто вважає, що доля угоди знаходиться під питанням. Деякі люди, які консультують nvidia, кажуть, що придбання arm приречене на провал, спираючись на те, що британський регулюючий орган рекомендував провести ретельне розслідування угоди, посилаючись на серйозні побоювання щодо можливого заподіяння шкоди конкурентам.

Враховуючи труднощі, які виникли в ході поглинання arm, nvidia публічно визнала, що угода вийде за рамки спочатку наміченого 18-місячного терміну. Nvidia пообіцяла регулюючим органам, що не поставить ліцензіатів arm в невигідне становище в разі успішного поглинання компанії. Однак регулятори не взяли до уваги ці зобов’язання в ході першої фази розслідування.

Nvidia, ймовірно, продовжить наполягати на тому, що угода принесе вигоду її конкурентам і не обмежить інновації. Генеральний директор компанії дженсен хуанг (jensen huang) заявляє, що не має наміру обмежувати або відмовляти будь-якому з клієнтів arm в доступі до технологій компанії.