Перші оцінки Metro Exodus — нова гра, старі проблеми

85

Залишається трохи більше доби до виходу Metro Exodus і якщо ви ще не зважилися з купівлею гри, то пропонуємо дізнатися, що думають про новий шутері ігрові критики. Нарешті знято ембарго на публікацію оглядів Метро Результат і критики щедро висловлюють свою думку про гучному проекті. Відразу скажемо, що шанувальникам попередніх ігор навряд чи варто сумніватися – новий «Метро» виводить на новий рівень найсильніші сторони дилогії. У теж час є і негативні новини. Судячи з усього, розробники наступили на звичні граблі і критика Metro Exodus багато в чому ідентична тій, з якою рецензенти ще в 2010 році обрушувалися на першу частину серії.

За даними агрегатора рецензій Metacritic, в загальній сумі оцінки Metro Exodus у версії для ПК склали 83 бали. Результат відмінний для серії з урахуванням того, що комп’ютерні версії Metro 2033 і Last Light отримали 81 і 83 бали відповідно. Версія Metro Exodus на Playstation 4 оцінена скромніше і з меншою кількістю оглядів відмітка з оцінкою зупинилася на 81 бал. У Xbox One версії результати ще скромніше – 80 балів.

У численних оглядах Metro Exodus критики хвалять типові сильні сторони серії: атмосферу, сюжет, графіка, постановку та звуковий дизайн. До числа недоліків заносять, знову ж таки, типові проблеми ігор серії Metro: спрощений стелс, дурних супротивників, шутерную складову, ряд спірних, застарілих геймдизайнерських ідей і головну новинку – примітивний і непотрібний відкритий світ. Окремо наголошується, що на ПК Metro Exodus грається на порядок комфортніше, т. к. консольні версії страждають від великої кількості помилок, неякісної оптимізації і затримки між натисканням на клавішу і дією персонажа (инпут лагом), із-за чого перестрілки стають вкрай не комфортними.

Короткі витяги з оглядів Метро Результат:

The Game Machines – 92

Гра не завжди ідеально працює, але в цілому перед нами кращий шутер останніх років, який створений з любов’ю, радує збільшеною ступенем свободи і раніше вражаючий історією, графікою і неймовірною увагою до деталей.

Hobby Consolas – 90

Metro Exodus – це відмінний сюжетно-орієнтований шутер, вміло поєднує в собі елементи виживання, дослідження, стелс і бойову систему. Нам особливо сподобався постапокаліптичний сеттінг, заснований на романах Дмитра Глухівського і деякі елементи відкритого світу гри.

DualShockers – 85

Навіть незважаючи на той факт, що перехід до структури ігри з відкритим світом може бути трохи не тим, чого чекають від Метро шанувальники серії, Metro Exodus примножує унікальні складові гри, які зробили франчайз популярним: екшен, стелс, елементи виживання і хоррор. Подібно до того, як поїзд Аврора привів Артема і його супутників на нові, незвідані простори, Metro Exodus направляє серію в нове русло, яке, як нам здається, ще більше унікальних можливостей для розвитку франчайзу.

Gamespot – 80

Нове Metro розширює власні межі і разом з тим трохи втрачає фокус з головних складових серії. Але Метро Результат компенсує втрати захоплюючими ситуаціями і командою, за якою ви захочете йти хоч на край Землі.

USgamer – 70

Metro Exodus – це серйозний крок у культовій серії, що отримала успіх за рахунок свого непривітного шарму. Відкритий світ та система скритності не радують численними недоліками, але коли гра повертається до власного коріння і незабутнім супутникам головного героя, Metro Exodus починає набирати обертів.

Push Square – 60

Metro Exodus повністю виконує дані розробниками обіцянки і пропонує вражаючі за варіативності бойові сутички, але в той же час у грі колосальні кількість технічних помилок, які не можна не помічати. А додайте до цього сюжет, не відповідає на безліч важливих питань і отримаєте гру, яка здатна радувати і в теж час розчаровувати навіть тих, хто концентрується більше на сюжеті, а не перестрілках.

Як ми можемо бачити, гра вийшла неоднозначною, як, втім, і минулі проекти в серії Метро. Купувати чи ні – питання суто індивідуальний, але у нас немає сумнівів, що для більшості шанувальників серії «Результат» стане однією з головних і можливо кращих ігор першої половини 2018 року. Metro Exodus виходить 15 лютого на всіх актуальних ігрових платформах, а якщо бажаєте дізнатися більше про гру, то пропонуємо переглянути наш .