Огляд Apex Legends – невже краща «королівська битва»?

79

Ігрова індустрія – це дивна штука. Хтось роками робить свій проект, піднімаючи навколо нього море хайпи, згодовуючи аудиторії короткі тизери і трейлери, проводить потужну рекламну компанію і в підсумку він провалюється. А хтось анонсує гру за тиждень до її виходу, потім випускає, і вона набирає 2,5 мільйона користувачів за перший день, а через 72 години після появи ця позначка досягає 10 мільйонів. Звичайно ж, ми говоримо про новий батл рояль Apex Legends від творців Titanfall, який з’явився також несподівано, як і став популярним.

Чисто для порівняння, Overwatch набрала свої 10 мільйонів тільки через три тижні, а PUBG змогла домогтися такого результату тільки через шість місяців після виходу. Правда, до Fortnite, яка набрала 10 мільйонів гравців тільки на одному івенті з діджеєм Marshmello їй ще далеко, але такі вражаючі результати як у Apex Legends дають нам привід замислитися, невже це кращий батл рояль?

А де Титани?

Дія королівської битви відбувається у всесвіті Titanfall, однак якщо покопатися в сюжеті, не важко зрозуміти, що особливого зв’язку з оригінальною всесвіті немає. Відомості про те, що це один світ ніяк не впливають на геймплей. Може здатися, що це суто формальність адже з таким же успіхом дія могла відбуватися, наприклад, у світі Borderlands.

Весь сюжет зводиться до того, що після відступу військ з планети Фронтиру на ній почався хаос, беззаконня і взагалі мало не пост-апокаліпсис. Її заполонили бандити, які придумали собі таку розвагу, як королівська битва Apex.

Убога зв’язок з оригінальною всесвіту компенсується іншим, що дозволяє бути Apex Legends хорошою грою – це її прописані персонажі, яким Respawn Entertainment приділили більше уваги, ніж їх колеги по цеху «королівських битв». Всі вісім легенд (так тут називають персонажів) – прописані, добре озвучені і запам’ятовуються. В першу чергу із-за того, що у них дуже грамотно опрацьовані основні вміння.

Кожен з легенд володіє унікальними навичками: пасивних, активних і ультой. Від цього визначається їх клас – розвідка, підтримка, напад і оборона. При цьому такі речі як шкода, здоров’я і витривалість – однакові для всіх, що непогано балансує персонажів.

Всі ці вміння дають свої плюшки. Наприклад, пасивне вміння солдата Бангалора дає йому можливість прискорюватися під обстрілом. З активним умінням хтось може сканувати місцевість у пошуках ворогів, а з ультой деякі персонажі так взагалі можуть викликати бомбардування на супротивників.

Готуємо по командному рецептом

Головна особливість Apex Legends у тому, що справжній динамічний геймплей починається тоді, коли ви комбінуєте здатності всієї своєї команди. Зараз у грі доступні тільки битви в команді по три людини. Важко вибрати, хто буде в ній . Так наприклад, потрібен медик, який може вилікувати пораненого товариша, одночасно прикриваючись щитом (це пасивний навик медика), але його можуть убити. Також потрібен розвідник, хоча немає гарантії, що ви зможете підійти до ворога досить близько.

Що я можу сказати – гра балансує за принципом, що ти не можеш створити ідеальну команду (прямо як в житті). Вибираючи одна перевага ти втрачаєш інше, однак будь-яка комбінація трьох персонажів – дуже дієва. Це і є значним плюсом гри, кожен персонаж затребуваний. Тут немає такого, що всі прагнуть грати одним-двома персонажами, тому що вони имбовые, а решта марні, як це часто буває в онлайн іграх. Єдине, в команді може бути тільки один унікальний персонаж.

Також допомагає грати система міток. Може здатися, що зібрати розумну команду без двох друзів не можна, але як раз завдяки системі міток, яка допомагає вказувати на місце розташування зброї, лута, розташування противника і дорогу – це можливо. Мітки допомагають спілкуватися без мікрофона і долати мовний бар’єр.

Королевська м’ясорубка

Геймплей досить класичний для «королівської битви». Від одного кінця карти до іншого летить корабель, з якого висаджуються гравці. Відмінність тільки в тому, що місце висадки вибирає один член команди (хто саме це робить, ви вибираєте перед висадкою). Також десантуватися нам доводитися за допомогою реактивних ранців і стає тактично зручніше обирати місце посадки.

Всі місця з топовим лутом позначені на карті. Там найчастіше і відбуваються перші зіткнення. Геймплей сам по собі націлений на динамічні і тактичні битви, що робить гру швидкого і інтуїтивно зрозумілою. В Апекс Легеднс немає такого, що вам доведеться десь ховатися і перечікувати чий то атаки, всі відразу йдуть у бій. Герої пересуваються легко і спритно, все зброю на землі заздалегідь заряджений, поліпшення ставляться автоматично. Вся модернізація має колірну схему. Наприклад (умовно), білий магазин – маленький, помаранчевий – набагато більш вмісткі ніж, а червоний ще й з особливими патронами і т. д.

Радують розміри карти, яка завжди зіштовхує супротивників один з одним і змушує битися. Всі битви відбуваються за принципом перестрілки і навіть якщо ви потрапили в засідку, то можете відстрілятися. Тут немає такого, що ти півгодини пробирався лежачи по всій карті до потрібного місця і тобі прилетів ваншот в голову. Крім того, здоров’я швидко відновлюється, і навіть якщо вас підстрелили, ваша команда може вилікувати вас або відродити, якщо віднесуть прапорець, що впав з вашого мертвого тіла, до Маяка Відродження.

Краща королівська битва?

Я б сказав, що Apex Legends королівська битва, яку ми всі хотіли побачити: грамотно побудовану і відносно самостійну. Вона бере від інших батл роялів все найкраще, а також запозичує у Fortnite умовно безкоштовну модель поширення. Я не даремно згадував Borderlands, адже за своїм настроєм вона дуже його нагадує. Оптимізація, хороший баланс, грамотне розподіл умінь у персонажів і динаміка робить гру одним з кращих батл роялів на сьогоднішній день.

Коли я буду старим дідом олдафагом, то буду труїти байки своїм онука казуалам про те, як на моєму віку зародилися королівські битви, і обов’язково згадаю і як Apex Legends стала справжнім бумом. Тому, якщо ви цікавитеся жанром – гра обов’язково рекомендована до ознайомлення.