Нова операційна система windows 11 вийде завтра 5 жовтня: хто і як зможе оновитися

10

завтра 5 жовтня 2021 року почнеться розгортання нової операційної системи windows 11. Про це компанія microsoft повідомила на своїй офіційній сторінці в twitter ще 1 жовтня.

також з завтрашнього дня oem-партнери microsoft почнуть поставки нових комп’ютерів і ноутбуків з передвстановленою windows 11. Розгортання нової ос буде поетапним і значно розтягнеться за часом.

Майбутній вихід 11-ої версії windows викликав невдоволення багатьох користувачів у зв’язку з підвищенням мінімальних системних вимог і необхідністю підтримки функції tpm 2.0, що унеможливило установку ос на багато комп’ютерів. Варто відзначити, що раніше з різних джерел надходила інформація про те, що наявність tpm 2.0 можливо буде необов’язковим в деяких регіонах. Тим не менш, завищені системні вимоги позбавляють microsoft величезної частини потенційних клієнтів, що виглядає, м’яко кажучи, дивним. Можливо в майбутньому, компанія перегляне ці умови і змінить їх.

Як перевірити, чи підходить ваш пристрій для установки windows 11? нові вимоги до обладнання включають 64-розрядний двоядерний процесор, 4 гб оперативної пам’яті, 64 гб вільного простору на накопичувачі, підтримку безпечного завантаження і функції tpm 2.0. Якщо ваш комп’ютер не відповідає цим вимогам, ви все одно зможете встановити windows 11, завантаживши файл iso, однак це означає отримання непідтримуваної копії ос, яка не буде отримувати ніяких оновлень безпеки або виправлень. Microsoft прямо заявила, що якщо щось піде не так, то компанія не несе ніякої відповідальності.

Для того щоб дізнатися, чи підтримує ваша система windows 11, ви можете завантажити (пряме посилання) додаток microsoft pc health check.

Автоматичне оновлення до windows 11 буде відбуватися так само, як і у випадку з windows 10: з часом користувачі отримають повідомлення на своєму комп’ютері, що windows 11 доступна для установки. Час надходження такого повідомлення буде різнитися в залежності від регіону і системи, а точна дата його надходження невідома. Нетерплячі користувачі, що має ліцензійну windows 10 з усіма оновленнями, зможуть спробувати встановити windows 11 вручну за допомогою помічника по оновленню media creation tool. Його скачування повинно буде доступно завтра на сайті microsoft. Даний спосіб рекомендується при чистій установці.

якщо windows 11 вам не потрібна, то ви можете відмовитися від її установки, оскільки оновлення є необов’язковим, а підтримка windows 10 триватиме до 2025 року. У вас буде час почекати поки microsoft виправить всі помилки, в тому числі критичні, наявність яких традиційно неминуче. З цієї причини недосвідченим користувачам рекомендується дочекатися повідомлення і виконати автоматичне оновлення.