Не гімн, а панахида: перші оцінки Anthem

105

Гра Anthem рекламувалася як нове слово в жанрі мультиплеєрних сервісних проектів. Справжній вбивця Destiny і The Division, що привертає увагу приголомшливою графікою, захоплюючими польотами на джавелинах і кінематографічний сюжетної компанією. Що найважливіше – вихід Anthem повинен був стати тріумфальним поверненням культових Bioware, честь яких була трохи заплямована низкою не самих вдалих ігор. Але реальність виявилася зовсім іншою – після оглядів на Anthem очевидно, що гра не тільки не повернула студії колишню велич, але стала найгіршою грою за всю 20-річну історію розробників.

На підставі майже 2 десятків оглядів Anthem сумарна оцінка гри на Metacritic надзвичайно мала – всього лише 62 бали у версії для PC, що навіть менше, ніж оцінка 71 бал у скандально відомої Mass Effect Andromeda. І що найсумніше, коли невдачі «Андромеди» виправдовували недосвідченої студією розробників, то Anthem розроблявся під керівництвом творця серії Mass Effect Кейсі Хадсона, головним відділенням розробників і з участю культового сценариста Bioware Дрю Карпишина. Оцінки Anthem наочно показує, що гра не виправдала очікувань численних шанувальників Bioware. Однак навіть вони заносять в плюси в основному опис всесвіту, польоти на джавелинах і бойову систему. У мінуси – все інше.

Короткі витримки оглядів Anthem:

Everyeye.it – 76

Багата і багатогранна сюжетна композиція, відмінно підходить як обстановка для драйвового і захоплюючого геймплея, який зміцнюється надзвичайно ефективною системою пересування. Саме вона здатна запропонує унікальні рішення для дослідження світу і бойових секцій.

The Digital Fix – 70

Численні технічні недоліки, нудна боївка, приваблива і разом з тим захаращена візуальна складова не поєднується з розповіддю, використовують безглузді діалоги з двома варіантами відповідей, типовим протагоністом і низкою банальних рішень, які підживлюють систему кастомізації і сюжет. В поточному стані Anthem – нудна і нецікава гра, здатна сподобатися тільки невибагливим групам геймерів, які люблять полювати за лутом.

IGN – 65

У Anthem динамічна бойова система, але він занадто сильно економить на постгейм контенті, з-за чого разом з невдалою сюжетної складової гра починає походити на багатогодинну серію виснажливого гринда.

FANDOM — 50

Найбільше Anthem розчаровує тим, що в цій грі можна побачити іскорку потенціалу. Польоти на джавелинах і бойова система з можливістю атаки з іншими гравцями може по-хорошому здивувати. Але трохи згодом приходить усвідомлення, що раз за разом доведеться повертатися в Форт Тарсис під час вільної гри, щоб отримати нову дозу очок досвіду. Або ви буде ловити фрустрацію, опинившись при смерті і спостерігаючи червоний екран смерті, поки соратник по команді буде робити що завгодно, тільки не оживляти вас. Або в один момент ви захочете налаштувати зовнішній вигляд свого джавелина і виявите, що гра пропонує цікаві косметичні елементи для костюма тільки за реальні гроші.

Guardian – 40

Навіть у своїх найбільш сильний моментах Anthem не здатний здивувати і вийти за рамки. Бойова система, незважаючи на кілька гарних рішень, лише трохи далі пішла від клейма «Gears of War з джетпками» і оповідання, яке межує між непослідовністю і абсолютно дратівливими мотивами. У підсумку «гімн» виявився стомлюючої і консервативної панахидою, яку ми вже неодноразово чули раніше.

Не самі утішні відгуки від критиків на Anthem додатково затьмарилися і до нашого превеликий жаль створюється враження, що Bioware вже навряд чи вийде хоча б віддалено наблизитися до своїх перемог з минулого десятиліття. Остання надія тільки на недавно анонсований .