Навіщо грати в Far Cry New Dawn? Все, що потрібно знати перед покупкою гри

76

Far Cry New Dawn – це традиційний для серії аддон, створений на основі попередньої великої гри. «Новий світанок» з незначними змінами копіює карту з Far Cry 5, не надає дійсно значущих інновацій, так і кількість сюжетного контенту в грі до непристойності мало, що стало приводом для не самого теплого прийому гри пресою. У світлі таких новин назріває очевидне питання – навіщо ж все-таки грати в Far Cry New Dawn? Ми вирішили відповісти на нього, а заодно розповісти про п’ять головних особливостях нового Far Cry.

Іграшковий пост-апокаліпсис

Як ми пам’ятаємо, згідно за велінням сектантів Америка зустріла свій судний день – ядерні боєголовки щедро посипалися на пасторальні луки і ліси штату Монтана, змушуючи залишки людей сховатися в притулках. Що найдивніше, через 17 років людство в New Dawn навіть і не намагається наслідувати своїм товаришам по нещастю з серії Fallout. Створюється відчуття, ніби ядерний апокаліпсис залишився практично непоміченим: по округу Хоуп подорожують мандрівники, що колесять рейдери і розростаються нові поселення людей, не обтяжених труднощами виживання.

У світ гри Far Cry New Dawn неможливо повірити і, по всій видимості, розробники навіть не бажали працювати в повну міру тему постапокаліпсису, з-за чого створюється враження штучності. Він іграшковий, якщо завгодно. У візуальному плані наслідки недавнього апокаліпсису видають тільки похилені від вибуху старі будови і головний тренд цього року – кислотні кольори з усіма можливими відтінками рожевого. Якщо у вас є бажання побачити нетиповий і самий безглуздий пост-апокаліпсис в історії, то як тільки ви почнете проходження Far Cry New Dawn гра зможе вас здивувати. І, до речі, не завжди приємним чином.

Fallout New Dawn

Після гри в «Новий світанок» нам починає здаватися, що Ubisoft любить і чтет серію Fallout. Ось тільки не класичну дилогію, а Fallout зразка 2018. Як і торішньому «хіті» в новому шутері належить грати в симулятор пилососа ресурсів. Вони потрібні як для абгрейда власного поселення і озброєння, так і відкрити нові секрети на карті. Подібний підхід може й сприяє більшій мотивації для дослідження постапокаліптичній Монтани, але хіба що для тих гравців, хто віддає перевагу рутину замість опрацьованих квестів.

Зачем играть в Far Cry New Dawn? Все, что нужно знать перед покупкой игры

Система рівнів в Far Cry New Dawn — ще один привіт від розробників до серії Fallout. Якщо в вас до сказу доводили ситуації, коли потайне вбивство не здатне знищити високорівневого противника, що руйнувало потуги грати в стелс, то готуйтеся до низки подібних ситуацій в Far Cry New Dawn. В цьому шутере посилене збиральництво ресурсів для прокачування рівнів бази і зброї – це єдиний спосіб вижити в несправедливих умовах гри, поставлених розробниками.

Полювання за скарбами

Добувати ресурси можна безліччю способом: дослідити карту, зачищати за старою і не самою доброю традицією аванпосты, розшукувати скарби та брати участь в експедиційних рейдах за межами карти. Про останні два способи заробити ресурси в Far Cry New Dawn поговоримо докладніше. Скарби розробники сховали в окремих локаціях, де дозволяють гравцеві відчути себе Індіаною Джонсом нового покоління. Розстріл болванчиків відходить на другий план і гра починає балувати креативом, змушуючи застосувати мозок за призначенням і вирішувати нескладні і досить захоплюючі головоломки.

Зачем играть в Far Cry New Dawn? Все, что нужно знать перед покупкой игры

Експедиції так і зовсім один з кращих моментів гри, особливо при проходженні місій в кооперативі, що гарантує подвоєний рівень фана. Всі експедиції в Far Cry New Dawn повністю опціональні і являють собою великі полігони з величезною кількістю супротивників і цінних лутом. Їх головна особливість – це фантазія, з якою розробники підійшли до опрацювання локацій. Як вам, наприклад, зона з розбився космічним супутником, пустельні простори Навахо або покинутий парк атракціонів? Мабуть, саме в експедиціях художники гри малюють найбільш вражаючі апокаліптичні картини.

Старі товариші

Будучи прямим сіквелом минулій частині Far Cry New Dawn має при собі важку артилерію для всіх, кому сподобався Far Cry 5. Гра вміло експлуатує почуття гравців і дозволить знову побачити знайомих персонажів. Їх зовнішність час не пощадив, але всередині вони все ті ж карикатурні, але чертовски харизматичні особистості. Взяти того ж Йосифа Сіда, який з божевільного фанатика перетворився в философствующего старця. Навіть у такому смиренному амплуа він безліч разів цікавіше нових антагоністів в особі сестер-близнючок, що з’являються лише кілька разів за гру.

Зачем играть в Far Cry New Dawn? Все, что нужно знать перед покупкой игры

Серед інших знайомих персонажів можна зустріти ветерана серії Херка, постарілу Грейс Армстронг, ще більш божевільного пастора Джерома і сімейство Рай в повному складі. Знайомі персонажі завжди готові дати кілька кумедних коментарів і здатні викликати ностальгію, згадуючи минулі події і головного героя Far Cry 5. Велика кількість фансервіса – один з головних плюсів проекту і очевидний привід завантажити Far Cry New Dawn для шанувальників попередньої гри.

Дізнайся, що таке божевілля

Ми ніколи не будемо втомлюватися дивуватися, наскільки вірними і пророчими були слова Баша з Far Cry 3, який говорив, що божевілля – це повторення одного і того ж дії, раз за разом. Після проходження Far Cry New Dawn можна з упевненістю сказати, що це по-справжньому божевільна гра і не за рахунок звичних для серії наркотичних тріпів, а завдяки вимушеного гринду ресурсів. Навіть здається, що система рівнів і зброї противника була так і створена для того, щоб затримати гравця довше біля екрану і по можливості викачати з нього гроші за допомогою внутріігрового магазину.

Зачем играть в Far Cry New Dawn? Все, что нужно знать перед покупкой игры

Проблема не тільки в тому, що як і в Odyssey без потрібного рівня і спорядження сутички перетворюються на перевірку ворогів, а заодно і ваших нервишек на міцність. Творці Far Cry New Dawn пішли ще далі і для відкриття третього, безперечно кращого акта, вимагають від гравця прокачати всі споруди у власному поселенні. Настільки безсовісною спроби розтягнути тривалість гри ми ще, напевно, не бачили. Браво, Ubisoft, в плані гринда вам точно немає рівних.

Висновок

Відповідь на питання, навіщо грати в Far Cry New Dawn досить простий – якщо вам сподобалася п’ята частина серії, ви бажаєте побачити продовження історії з Брамою Едему, то «Новий світанок» буде вдалою покупкою, особливо в умовах невисокої ціни. Для решти ж у нас висновок невтішний – прозорі з усіх щілин вторинність ігри, низька кількість сюжетного контенту і навмисна затягнутість навряд чи можуть бути гідним приводом купити Far Cry New Dawn. Хіба що по знижці на літній розпродаж.

Для всіх гравців, незнайомих з шутерами від Ubisodt, пропонуємо ознайомитися з . Якщо і починати знайомство з франчайзом, то для цієї мети «Новий світанок» підійде не кращим чином.