Nasa заплатило 10 центів приватній компанії за видобуток місячного грунту

15

Аерокосмічне агентство nasa здійснило першу виплату за контрактом з приватною компанією lunar outpost на видобуток місячного грунту. Символічний чек на суму 10 центів був переданий генеральному директору lunar outpost джастіну сайрусу (justin cyrus) главою nasa біллом нельсоном (bill nelson) на 36-му космічному симпозіумі, що проходив з 21 по 27 серпня в колорадо-спрінгс. Про це повідомило видання space.com.

Голова nasa білл нельсон передає чек на 10 центів голові lunar outpost джастіну сайрусу (фото: space foundation)

Сума виплати склала 10% від загальної суми контракту, що дорівнює одному долару сша. Як пояснили сторони, що беруть участь, всі кошти будуть спрямовані на видобуток реголіту в рамках місячної місії, яку lunar outpost планує здійснити до 2024 року. Як пояснило nasa, символічна вартість послуг lunar outpost пояснюється тим, що компанія і так планувала аналогічну місію, і їй нічого не варто було зарезервувати частину видобутого грунту для космічного агентства.

У розмові з виданням space.com глава lunar outpost підтвердив, що компанія збирається добути 100 грам місячного реголіту. Він не пояснив, яка його частина буде виділена nasa. Крім того, він додав, що завданням місії стане також пошук летючих речовин і водяного льоду на поверхні супутника землі. На даний момент lunar outpost займається підготовкою цієї космічної місії.

Крім lunar outpost, аналогічні контракти nasa уклало з двома іншими приватними компаніями. Американська masten space systems пообіцяла зібрати місячний грунт для агентства в 2023 році за $15 тис.японська компанія ispace планує дві місії з видобутку реголіту, одну в 2022, другу — в 2023 році. Кожну вона виконає за $5 тис.