Monster Hunter: з чого все починалося

139

Monster Hunter – це серія ігор в жанрі Action-RPG, що має культовий статус в Японії, стриманий успіх у західних країнах і практично невідома російським геймерам.

У світлі недавнього релізу Monster Hunter: World, який отримує найвищі оцінки в пресі і розійшовся колосальним накладом 5 000 000 копій за перші три дні продажів, ми вирішили розповісти, з чого починалася серія і в чому її головні особливості.

Експериментальний проект Capcom

Японський видавець і розробник ігор Capcom, що спеціалізується на випуску синглових проектів, на початку 2000-х почав розробляти відразу декілька ігор, які повинні були залучити аудиторію, люблячу мультиплейерные гри. Одним з таких проектів був оригінальний Monster Hunter, реліз якого відбувся ексклюзивно на PlayStation 2. Звичайно, у грі ще зберігався синглплейер, але істотну частину контенту можна було відкрити тільки в многопользовательском режимі.

Підхід до онлайн у Capcom був в деякому роді інноваційним, оскільки для гравців регулярно організовувалися спеціальні івенти (спеціальні заходи всередині гри), які були хорошим приводом повернутися в гру і з компанією друзів влаштувати сафарі на чергового монстра. Незважаючи на сильний акцент розробників на онлайні, тривалий час японське гравці не виявляли до нього ентузіазму, і Capcom навіть довелося організувати спеціальні клуби, де геймери разом грали в Monster Hunter в кооперативі.


Фотографія Monster hunter на PS 2

Гравці в західних країнах не проявили ні до мультиплеєру, ні до самої гри належного інтересу. Проект критикувався за застарілу графіку, безліч багів і високий рівень складності. Ще одна проблема – це нестабільне з’єднання з серверами, з-за чого багато гравців не могли насолодитися мультплейерным режимом і отримати доступним до найціннішого луту в грі.

Незважаючи на всі недоліки, перша частина змогла продатися вражаючим для нового японського проекту числом копій – більше одного мільйона, що гарантувало вихід продовження гри. Всього на 2018 рік серія налічує 6 основних проектів (з яких тільки 4 – номерні) і ще 8 спін-оффов.

У чому причина популярності Monster Hunter?

Величезне число шанувальників серія отримала з-за незвичайного геймплея, який має мало спільного зі звичайними рольовими іграми, а наближений швидше до тактичного слешеру.

Так, ви не помилилися, саме тактичного, т. к. вся концепція гри заснована на полюванні за небезпечними монстрами, які без проблем можуть розправитися з гравцем за кілька секунд.

Простим закликуванням можна здолати тільки рядових супротивників, а ось до великих монстрам потрібно шукати індивідуальний підхід.

Якщо ви хочете докладніше дізнатися про те, які ще є відомі , ми приготували для вас статтю

Boss in Monster Hunter
Фотографія Бос на пару годин, так легко

Іноді на вбивство одного боса доводилося витрачати по годині часу і кілька разів вмирати, поки досконально не вивчиш звички монстра. В окремих випадках при критичних пошкодженнях монстр міг пуститися у втечу, що відкривало можливість гравцям зловити звіра в пастку і приспати.

Полювання і крафт

Полювання – це був все ж головний, але не єдиний спосіб розважитися в грі. У світі Monster Hunter можна було збирати цінні рослини і виконувати різні завдання, за які можна було отримати цінний лут для крафтінга. Що стосується системи крафтінга, то тут розробники дозволили гравцям не тільки створити предмети за рецептами, але й самостійно змішувати різні інгредієнти, щоб отримати унікальне спорядження.

Геймплей

Геймплейна основа практично не змінилася з першої частини, що вийшла в 2004 році, а тільки обростала додатковими елементами.

Monster Hunter 2, який випустили 2 роками пізніше, додав міні-ігри, зміну часу доби і можливість модифікувати броню і зброю за допомогою дорогоцінних каменів. Третя частина дозволяла битися з супротивниками під водою. В 4 частині додався вертикальний геймплей, а в Monster Hunter: Generations стало можливим вибрати стиль ведення бою.

Monster Hunter: World став кульмінацією розвитку серії і включає в себе всі особливості раніше вийшли частин і пропонує кілька важливих нововведень, таких як гак для швидкого переміщення по локації, живу екосистему і повністю безшовний відкритий світ.

У наступних статтях ми докладно розберемо і новий Monster Hunter World й інші цікаві особливості всесвіту. Так що уважно стежте за публікаціями

Джерело: http://wnro.kiev.ua/