Марсохід perseverance знову спробує зібрати грунт з червоної планети в найближчі дні

13

Марсохід perseverance скоро ще раз спробує взяти пробу грунту на червоній планеті. Нещодавно він зняв 1 см верхнього шару з каменю, який отримав назву рошетт (rochette), розчистивши тим самим зону для подальшого буріння. Ця робота стала частиною детальної оцінки породи на придатність для буріння і відбору проб грунту.

Зображення: nasa / jpl-caltech

” наступний крок: буріння. Я оглянув нову цільову породу з усіх боків, і я готовий повторити спробу взяти перший зразок керна”, – йдеться в повідомленні членів команди perseverance, яке було опубліковано в акаунті ровера в twitter.

Ровер perseverance здійснив посадку в марсіанському кратері езеро 18 лютого. Основні цілі марсохода полягають в пошуку доказів того, що в минулому на червоній планеті існувало життя, а також зборі зразків грунту для доставки їх на землю в рамках майбутніх місій.

На початку серпня perseverance вже пробував провести збір зразків грунту, але порода виявилася занадто сипучою, через що спроба закінчилася невдачею. Після цього марсохід проїхав 455 метрів до нового місця, і фахівці визнач великий камінь, який незабаром ровер буде бурити, щоб взяти пробу. Якщо не виникне будь-яких непередбачених труднощів, то марсохід приступить до буріння в найближчі кілька днів.

Система відбору проб ровера призначена для збору керна розміром 6х1,3 см. Для видобутку грунту в конструкції передбачена роботизована рука довжиною 2,1 м, на кінці якої встановлений бур. Також передбачається, що perseverance збере трохи пухкого грунту з поверхні. Всі зразки планується в майбутньому доставити на землю в рамках спільної кампанії nasa і європейського космічного агентства.