Криптовалюта chia звалилася на 87%. Майнер продають накопичувачі за безцінь

16

Після стрімкого зростання вартості криптовалюта chia, вона настільки ж різко втратила в ціні. У зв’язку з цим на вторинному ринку почали з’являтися б/у комплектуючі за привабливою ціною — але така покупка може виявитися не найвдалішим вкладенням грошей.

Ще в травні пікова вартість chia coin становила аж до $1685, але вже в серпні курс цифрового активу впав до $212 і продовжує коливатися в районі цієї позначки. У зв’язку з цим “фермери” почали активно розпродавати стало неліквідним обладнання — ssd і hdd-накопичувачі. За словами аналітиків, зараз покупка таких комплектуючих на вторинному ринку пов’язана з ризиком поломки через їх потенційного зносу.

Видобуток chia передбачає активне використання накопичувачів, при цьому для створення пулу потрібен як твердотільний, так і традиційний диск великої ємності. За деякими оцінками, термін» життя ” терабайтного ssd в такому режимі роботи становить всього близько 80 днів через постійну перезапису файлів великого обсягу. У зв’язку з цим експерти рекомендують віддавати перевагу новим комплектуючим при апгрейді дискової системи.