Користувачі не помітили встановлений російський софт в своїх смартфонах

9

За даними агентства telecomdaily, більшість власників телефонів під управлінням ios і android не звертають увагу на встановлені додатки російських розробників.

Передустановка вітчизняного софта – це вимога російського законодавства. За новими законами з квітня цього року всі смартфони, планшети і комп’ютери повинні продаватися в рф з встановленими додатками вітчизняних розробників. Виробники повинні додавати в телефони додатки зі спеціального списку. У список увійшли додатки “яндекса», «лабораторії касперського», «держпослуги», платіжна система” мир ” та інші. Передбачено три варіанти передустановки: “вікно вибору” при першому включенні, іконки для скачування і установка в пам’яті смартфонів.

Щоб дізнатися ставлення користувачів до нового закону, telecomdaily провело опитування серед 1850 покупців смартфонів.

Виявилося, що серед покупців iphone 45% не звернули увагу на встановлені додатки. 64% власників смартфонів samsung також не знали про існування папки зі спеціальним софтом. Згідно з опитуванням, встановити додатки при активації готові тільки 16% власників iphone.

Експерти відзначають, що обов’язкова передустановка вітчизняного софта не позначилася на частоті використання такого пз. Платформа appannie також відзначила відсутність зростання скачування додатків зі списку обов’язкових.