Користувачі linux продовжують відчувати проблеми з ssd накопичувачами samsung 860 і 870

13

Технічні форуми продовжують наповнюватися скаргами користувачів на роботу твердотільних накопичувачів samsung серій 860 і 870 в linux. Проблеми виникають через команду очищення осередків з організацією черговості queued trim. Як повідомляє ресурс phoronix, незважаючи на заяву samsung про нормальну роботу цієї функції для накопичувачів серії 860, власники дисків продовжують стикатися з проблемами.

pagdev, pixabayреклама

В репозиторії git.kernel каже, що проблеми проявляються”… З контролерами intel, asmedia або sata-контролерами marvell, і всі користувачі також повідомляють, що ці проблеми зникають при відключенні черговості trim». Власники платформ amd стикаються з більш серйозними проблемами «”… Їм допомагає тільки повне відключення ncq…”» відключення trim і ncq призводить до істотного зниження продуктивності накопичувачів.

Схоже, що технології trim і ncq для накопичувачів samsung серій 860 і 870 через проблеми будуть примусово відключені в найближчих патчах ядра linux, тому користувачам цих операційних систем не рекомендують використовувати зазначені моделі.