Карикатурний капіталізм – як світ в The Outer Words критикує повсякденність

86

Як ви можливо пам’ятаєте, Game Informer нещодавно влаштували «штурм» Obsidian Entertainment, і після спостережень і багатьох годин бесід з творцями, журналісти підготували багато ексклюзивних матеріалів. Останній з них розповідає про світ The Outer Words, і що він набагато ближче до нашого, ніж здається. Нове творіння Obsidian Entertainment жорстко висміює бюрократію, корпоративну культуру і капіталізм в цілому. Як саме? Зараз дізнаємося.

Наш світ – інша історія

Як виявилося, все, що відбувається в грі – це альтернативна історія нашої планети. Розбіжності подій з нашою історією починається під час життя Ейнштейна. Також у всесвіті гри була Перша світова війна, але Другий не було. У цьому світі головними принципами розвитку стали класова дискримінація і культ заробітку грошей. Це так схоже на наші реалії, однак Леонід Боярський – один з головних розробників, для повноти картини радить нам уявити абсурдну влада корпорацій, банків і мільярдерів, і збільшити градус абсурду в кілька разів.

Як і в нашому світі, людство в The Outer Words вирушили підкорювати космос, але не для того, щоб дослідити його або контактувати з іншими розумними істотами. Замість цього рука капіталізму бере людини і кидає його в холодну вакуумний простір, щоб він шукав планети для колонізації та розвитку на них нових бізнес-імперій. Земля вже заселена великими корпораціями, і ці самі корпорації хочуть вийти за її межі, щоб провертати свої справи де-небудь ще. Перша частина The Outer Words буде розповідати про сонячній системі Halcyon, заради придбання якої об’єдналися 10 корпорацій. Там вони створили справжнє бізнес утопію, де боси цих компаній можуть контролювати кожен аспект життя людей.

Хоч все наше увагу в грі і буде прикута до Halcyon, тільки нею всесвіт проекту не обмежується. За словами девелоперів є більш великі компанії та великі держави, які купують колонії, планети або сонячні системи самостійно, не об’єднуючись в коаліції. Так у всесвіті The Outer Words є хлопець схожий на Білла Гейтса, він був настільки багатий, що самостійно купив колонію і законсервував її.

Але не однієї корпоративної жадібністю і капіталізмом головного мозку обмежується гра. Розробники провели багато часу над опрацюванням фізики і оточення. Надмірного реалізму в грі не буде, адже мантра Обсидианов – «Веселощі понад реалізму».

Тому, крім альтернативної історії в гру завітає і альтернативна наука. Кращим прикладом буде природа космічних подорожей, яка вписана в сюжет The Outer Words. Люди в «Інших світах» знайшли спосіб досягти швидкості світла, однак таке переміщення пов’язане з низкою проблем, таких як повна відсутність видимості при світлової швидкості і як наслідок – можливі зіткнення. Це і трапляється з кораблем головного героя.

Ваш новий будинок далеко від дому

Ще до того, як корабель головного героя з колоністами зазнав аварії, очікування корпорацій не виправдалися. Для колонізації було обрано два космічні тіла. Перше –Терра 1, супутник, що обертається навколо газового гіганта Олимпуса. Тераформування на ньому не спрацювало, і вся фауна перетворилася на величезні рослини, які становлять небезпеку для життя людей. З часом Терра 1 перейменували «Монарх». Вплив ради директорів компаній початок слабшати на нього з-за хвилі повстань.

За словами розробників Монрах буде цікавий людям, які чекають від гри «пісочницю». На супутнику розташовано чотири великих міста, а великі відкриті простори дозволять гравцям переміщатися між ними на космічному кораблі.

Другий придатний для життя об’єкт зветься Терра 2. Цю планету люди змогли освоїти і взяли там на себе роль корпоративних працівників. Однак не все так просто. Міста поступово руйнуються, мародери, які відмовилися від такого життя, лякають місцеве населення, а рівень безробіття зростає.

Эджвотер і Роузвэй – два основні міста на цій планеті, їх нам і показували в трейлері. Крім цього, на планеті є місто Візантія – спільнота самих великих багатіїв, що відгородилися від простих працівників, які не мають достатньо коштів для проживання в ньому. Це закрита територія, яка приховує багато секретів.

Важливу роль відіграє і корабель «The Groundbreake» припаркований на Терра 2, на якому прилетіли перші колоністи. Ця станція виступає в якості основного порту для системи, так як кораблі приходять і йдуть з нього. Леонід Боряский описує його так: «Вантажні судна, що прибувають з колонії, розвантажують там свої речі і відправляються звідти для доставки в колонію. Там є люди, які живуть трохи поза законом».

Шукати небезпечних пригод стоїть на астероїді Сцилла, де розташовано декілька лабораторій і станції для передачі радіосигналів. Також девелопери згадують огидну планету Тартарус, де розташована в’язниця строгого режиму. Другий головний розробник Тім Кейн розповідає, що основним експортним товаром на планеті є соус тартар для рибних паличок Солтуна, що виробляються на Терра 2.

«Вони беруть майонез і занурюють його в їдку кислотну середу планети на кілька секунд, а потім витягують. Це робить майонез дійсно гострим, тому що кислотне середовище вводить в нього багато токсинів дуже низького рівня. Там не так багато обмежень для корпоративних продуктів харчування » – жартівливо говорить Кейн.

Деякі планети не придатні для пересування по них. Так, наприклад, ми може відправитися лише подивитися з корабля на крижану планету Тифон, з якою корпорація поки не знає, що робити. Ще розробники розповіли про другому газовому гіганті Гефесті, який використовують для видобутку ресурсів.

Головне для девелоперів–створити правдоподібне оточення, яке буде вражати і занурювати в свій світ не тільки за допомогою лазерних гвинтівок і ракет.

Космічні очікування

Факт.The Outer Words – це космічне пригода, яка, як і оригінальний Fallout буде багатим на соціальні коментарі (часто абсурдні і смішні).

«Нам подобається підривати очікування людей», — говорить Боярський. «Нас приваблює більш глибокий соціальний коментар, хоча ми не вдаємо, що ми глибокі або щось в цьому роді. Нам подобається грати на цій арені ».

Гра хоче показати не тільки, як компанії керують світом, але і як люди споживають, давай їм можливість створювати продукти. Як ці ж люди приймають збочені правила капіталізму. Так, наприклад, всі люди бояться безробітних, адже що може бути страшніше в такому світі як відсутність роботи?

Познайомитися з цим космічним пригодою, яке буде висміювати капіталізм ми зможемо вже в цьому році, коли The Outer Worlds вийде на PC, PS4 і X One.

Альтернативна історія в The Outer Worlds