Хардкорні Action-RPG: від Dark Souls до Monster Hunter

97

Жанр хардкорних Action-RPG переживає зараз справжній пік популярності: спочатку в 2011 році вийшов Dark Souls, який став хітом і породив безліч ігор-клонів, а тепер і Monster Hunter: World штурмує чарти продажів.

Вражаючий успіх хардкорних проектів – це явище саме по собі цікаве, т. к. ігри даного жанру були спочатку розраховані на невелику аудиторію гравців. У цій статті ми розглянемо, у чому особливості хардкорних ігор і чим вони приваблюють геймерів.

З чого все починалося

Звичайно, саме Demon Souls ввів моду на трохи мазохістський геймплей в RPG іграх, де спостерігати смерть свого персонажа можна було сотні, а то й тисячі раз за весь час проходження, але багато хто забуває про таку гру, як Severance: Blade of Darkness. Ця культова іграшка вийшла на початку 2001 і могла похвалитися технологічною графікою, RPG елементами, а також бойовою системою, яка багато в чому нагадує всіма улюблену серію Souls. У Severance кожен бій, навіть із звичайним супротивником, міг за кілька секунд закінчитися смертю.

Бойова система


Фотографія Навіть один орк може принизити героя

Використання відскоків, доскональне вивчення таймінгів атак супротивників і підбір необхідно зброї під кожен окремий вид ворога – це найбільш точний опис бойової системи в Severance, а також у практично будь-якої сучасної Action-RPG, яка голосно заявляє про свою хардкорності. У всіх іграх цього жанру бойова система максимально наближена до стандартних слешерам, де результат битви найчастіше визначається характеристиками не броні або зброї, а рефлекси гравця.

Велика різноманітність зброї і різних бойових прийомів, а також сильні супротивники роблять бойову систему різноманітною і в міру тактичної. Навіть не сподівайтеся, що ви зможете пройти Monster Hunter або будь-яку частину Souls просто вбиваючи супротивників, ймовірно, ви не пройдете далі першого боса, зламаєте геймпад/клавіатуру і після чергової поразки зверніться до послуг психотерапевта.

Детальніше про , ви зможете дізнатися з нашої статті

Смерть в дарк соулс
Фотографія Смерть тут тільки початок і двигательпрогресса

Якщо ж до кожного противнику шукати підхід, то… Ви все одно помрете не менше сотні раз в грі, але як не парадоксально, складність – це і є одна з головних особливостей цього жанру, яка приваблює до нього гравців. Кожен ворог – це пазл і чим сил, часу вкладаєш у вирішення завдання, тим більше отримуєш задоволення від перемоги.

Варто відзначити таку важливу характеристику геймплея, як баланс складності, при якій гра повинна кидати виклик гравцеві, але без фанатизму і бути прохідною при належному старанні. У цьому плані можна виділити серії MH і Souls, а от в якості негативного прикладу наведемо недавню гру Lords Of The Fallen від разрабочтчиков з Польщі. Гра взяла все основні механіки від серії Souls, але з-за незбалансованої складності в неї грати просто не цікаво, вже на середині сюжетної кампанії вона стає занадто легкою.

Рольові елементи

Ролевые элементы
Фотографія Рольові елементи в таких іграх іноді просто для галочки

Хардкорні Action-RPG мають велику кількість рольових елементів, на зразок прокачування персонажа і спорядження, можливість крафтить і продавати речі, спілкуватися з жителями, брати квести і багато іншого. На жаль, багато ігор цього жанру, на кшталт тих же MH і Souls не можуть похвалитися складним і нелінійним сюжетом, це вам не Відьмак 3. Ігри даного жанру більше сконцентровані на битвах. Звичайно, є та ж Lords Of The Fallen, де можна вибирати в рідкісних діалогах варіанти відповіді і навіть є епізоди, де можна зробити той чи інший вибір за сюжетом, але олдфажные шанувальники RPG навряд чи залишаться в захваті. Всі вибори, які приймаються гравцями, практично нічого не змінюють в сюжеті.

Практично у всіх хардкорних рольових іграх присутній відкритий світ, або великі відкриті локації зразок тих, що можна побачити в Monster Hunter.

Хардкорні правила гри

Хардкорные правила игры
Фотографія Ти або приймаєш, то доведеться постаратися, або йдеш в казуальні ігри

Складні противники – це не єдина проблема, з якою зіткнутися гравці в хардкорних Action-RPG. Розробники намагаються зробити гру ще більш складною за допомогою інших прийомів. Так, в серії Souls у вас не буде казуальних покажчиків, де саме знаходиться квестовый персонаж, а в Monster Hunter максимальний показник витривалості постійно знижується, що значно підвищує складність гри.

Джерело: http://ua-games.com.ua/