Google оштрафований на 177 мільйонів доларів за зловживання домінуванням android

16

Google отримала ще один штраф за передбачувану антиконкурентну практику. Цього разу в південній кореї. Згідно з новинним агентством korea herald, останній штраф склав 207,4 мільярда вон (~ 177 мільйонів доларів). Компанія була оштрафована за зловживання домінуючим становищем android і придушення конкуренції на ринку операційних систем.

Згідно зі звітом, штраф пов’язаний з вимогою google, щоб всі oem-виробники підписали “угоду проти фрагментації” або afa, перш ніж надати доступ до android. Угода забороняє їм встановлювати модифіковані версії android на свої пристрої. Корейська комісія з справедливої торгівлі (kftc) розуміє, що ця практика встановила домінування компанії в операційних системах і магазинах додатків і задушила конкуренцію. Поряд зі штрафом, kftc також наказала компанії заборонити вимоги afa.

Це не перший раз для google. Компанія була оштрафована на 590 мільйонів доларів ще в липні. Штраф у розмірі 123 мільйонів доларів обрушився на нього за зловживання своїм домінуванням android auto двома місяцями раніше. Пошуковий гігант також стикається з антимонопольною справою в 36 штатах сша. Єс також розслідує google за те що ті змушують інших oem-виробників використовувати google assistant в якості голосового помічника за замовчуванням.

Цей штраф нараховується незабаром після того, як південна корея подала знаменний закон, що забороняє google і apple примушувати розробників використовувати певні платіжні платформи.

Google турбує те, що це, можливо, не єдина проблема, з якою гігант пошукових систем зіткнеться в південній кореї. Kftc також вивчає монополію google play store на android і політику виставлення рахунків.