Google найближчим часом планує зробити двофакторну верифікацію обов’язковою для всіх

9

Зараз в сша йде місяць “місяць освіти з питань кібербезпеки” і швидше за все, ви не знали про це. Компанія google опублікувала в своєму блозі хвалебний пост, в якому розповіла про все, що вона робить для того, щоб зробити ваш аккаунт більш безпечним. Одна з ініціатив google полягає в тому, щоб залучити більше людей до використання двофакторної аутентифікації, або двоетапної верифікації (2sv), як її називає google. Після того як компанія google раніше заявила про свій намір перевести всі облікові записи на 2sv, вона повідомила, що почне робити це вже в цьому році. Таким чином, 150 мільйонів нових облікових записів будуть захищені за допомогою 2sv.

За словами google, наявність двох способів аутентифікації для входу в систему значно знижує ймовірність того, що зловмисник зможе отримати до неї доступ. Існують різні способи додавання двофакторної аутентифікації, але більшість сервісів покладаються на коди, що надсилаються sms або генеруються за допомогою сполученого додатка 2fa, такого як google authenticator або authy. Однак google зосередилася в основному на використанні запиту пристрою. Коли ви намагаєтеся увійти в google, він просить вас натиснути кнопку на телефоні. Ви можете підтвердити вхід і на цьому все.

Google почав додавати функцію запиту пристрою в облікові записи на початку цього року, а в нових облікових записах функція 2sv вже включена за замовчуванням. У найближчі кілька місяців ця функція з’явиться в багатьох інших акаунтах. До кінця 2021 року google сподівається підключити до 2sv ще 150 мільйонів людей. Крім того компанія зобов’яже близько 2 мільйонів авторів youtube каналів, також активувати цю функцію.

Якщо ви користуєтеся одним телефоном (а таких людей більшість), це оновлення не складе труднощів. Просто переконайтеся, що при вході в свій аккаунт ви використовуєте телефон, і досить буде натиснути кнопку, щоб ваш аккаунт став більш захищеним.якщо у вас кілька телефонів, можливо, запрошення з’явиться на іншому пристрої.

Google визнає, що сьогоднішні можливості 2sv не ідеальні для всіх. Вона не буде включати цю функцію для акаунтів, у яких немає ніяких резервних варіантів. Наприклад, перевірений номер телефону або генератор паролів. Google продовжить роботу над методами, які дозволять нам відмовитися від паролів, в чому також дуже зацікавлена компанія microsoft.

Однак вам не обов’язково чекати google. Якщо у вас не включена функція 2sv, досить просто зайти в налаштування вашого облікового запису і включити її.