Google готує до 2023 року власний процесор для ноутбуків і планшетів

18

Пошуковий гігант google давно цікавиться розробкою власних процесорів, але вони застосовуються переважно в серверних системах, що пояснюється специфікою бізнесу компанії. Джерела тепер стверджують, що до 2023 року google підготує і власний процесор для ноутбуків і планшетів під управлінням chrome os. Іншими словами, процесором tensor для смартфонів pixel 6 справа не обмежиться.

Джерело зображення: ap, nikkei asian review

Новини такого змісту надходять зі сторінок ресурсу nikkei asian review, що посилається на власні обізнані джерела. Натхнення в цій ініціативі google частково черпає з комерційного успіху власних процесорів apple, які застосовуються в планшетах і ноутбуках однойменної компанії. Майбутні мобільні процесори google також повинні бути засновані на архітектурі arm.

Хоча створення власних процесорів дозволить google поліпшити ступінь інтеграції апаратного і програмного забезпечення мобільних пристроїв, компанії доведеться конкурувати з іншими компаніями за місце на конвеєрі контрактних виробників типу tsmc і samsung. За оцінками аналітиків bain&co., якщо в рамках 28-нм технології витрати на розробку процесора досягали $50 млн, то у випадку з 5-нм технологією вони в десять разів вище.

Google почала розробляти спеціалізовані процесори для прискорення серверних систем в 2016 році, і в травні цього року представила вже четверте їх покоління. Компанія найняла досвідчених фахівців з досвідом роботи в intel, qualcomm і mediatek, щоб ті розробляли процесори для її потреб.

Google пропонувала хромбуки під власною маркою в 2017 і 2018 роках, але вони розійшлися тиражем не більше 500 тисяч примірників. У минулому році обсяги продажів учнівських ноутбуків під управлінням google chrome os подвоїлися на тлі необхідності організувати дистанційне навчання в умовах пандемії. До середини цього року обсяги продажів хромбуків теж зростали, але з липня почали неухильно знижуватися.