Фінальна стабільна збірка windows 11 виявилося неробочою – зависання, зникаючі налаштування і баги

16

5 жовтня 2021 року відбудеться офіційний старт продажів нової операційної системи windows 11. Мабуть, це найскандальніша ос, яку ми бачили. В першу чергу дивує рішення microsoft підвищити вимоги до оперативної пам’яті до 4 гб, тоді як багато терміналів і автоматизовані пристрої використовують всього 2 гб і відмінно себе почувають. Це означає, що мільйони подібних апаратів не можуть претендувати на оновлення до нової операційки. Куди дивніше рішення зробити необхідним підтримку tpm обов’язковою для процесорів. В результаті оновитися не зможуть не тільки бюджетний процесори, але і такі дорогі і відносно свіжі, як core i7-7700k. Незважаючи на петиції і вимога користувачів, софтверний гігант залишився глухий, пояснюючи свою позицію збільшеними вимогами до безпеки. Оскільки вже незабаром реліз, можна сказати з повною впевненістю, що чекати відлиги в політиці microsoft не варто.

Реклама

Нещодавно була розіслана фінальна попередня бета-версія windows 11. Як ви розумієте, це остання збірка перед офіційним релізом в жовтні. Очікувалося, що вона продемонструє чудеса стабільності, пропонуючи небачений досі рівень якості. Згадайте, як багато разів ви самі стикалися з помилками в windows 10, а скільки разів читали про червоні екрани і проблеми з меню пуск. Схоже, деякі речі не змінюються. Сьогодні користувачі на каналах beta і dev завалили техпідтримку вимогами термінового допилювання коду. Причина проста: нова операційна система просто не готова.

Перераховувати всі ми не будемо, адже серед наших читачів не так багато любителів бета-версій, але деякі критичні помилки назвемо. Отже, windows 11 build 22000.176, а також build 22449 можуть похвалитися зникаючим меню пуск. Його просто немає. Не лякайтеся, після декількох перезавантажень меню все ж з’являється, але працювати з ним неможливо. Варто вам натиснути на нього правою кнопкою, і система починає моторошно гальмувати і подлагивать. Багато користувачів описують баги в панелі завдань, а explorer.exe поводиться абсолютно непередбачувано. Безліч налаштувань не працює, а, як ми писали вище, окремі безслідно зникли.

Відомо, що microsoft вже випустила патч, який поки доступний на стороні сервера. Неясно, як він вплине на знайдені помилки, але перед нами фінальна передрелізна збірка. Деякі користувачі пропонують радикальне рішення у вигляді видалення останнього оновлення kb5006050. Комусь це допомагає. Ясно, що в інсайдерській версії можуть бути баги, але коли до релізу всього місяць, система повинні бути ідеальною, як чорний квадрат малевича.