Fallout 76 швидше за все вже не врятувати

235

Минуло досить часу, але Bethesda так і не виправилася. Чи можна ще врятувати проклятий проект під назвою Fallout 76? Навряд чи. Спираючись на роздуми журналіста з Polygone Каса Маршала, розберемо проблему іменовану Фалаут 76 і проаналізуємо, чи дійсно проект приречений.

Зламана конструкція

Старт гри спочатку був поганий – це факт і ми всі це знаємо. Факт про Fallout 76 №2 – всі бачили баги ще в бета версії гри і наївно припускали, що їх полагодять до виходу через два тижні після відкритого бета-тесту. Факт № 3 – сама рекламна компанія і реакція студії на обурення користувачів зіграли свою роль у хейте ігри – все це ми вже детально

Проблема в тому, що в період після релізу ніхто не надавав настільки великого значення багам, так як в нинішніх реаліях великі ігри часто виходять недопрацьованими і забезпечуються патчем першого дня.

Ідентична ситуація була з No man’s Sky і c Rainbow Six Siege, де нам наобіцяли золоті гори, а за підсумком їх не було. Але розробники з важкою головою і душею все правили, правили і правили, але все ж доводили гри до розуму і повернули довіру аудиторії.

Всі чекали від Альтанки теж самого. Але чим далі йшов час, тим більше ми розуміли, що все складніше, ніж є насправді. Намагаючись вирішувати одні проблеми, народжувалися інші, прибираючи новими латками одні баги – поверталися старі. Найбезглуздіше, що у гри є речі, які могли підтримувати наш інтерес, незважаючи на те, що вони могли бути викликані як раз багами. Тобто баг –краще, ніж фіча від розробника.

Те, що працює, але не дуже

І це найсумніше, адже у гри є потенціал. За допомогою перк-карт можна істотно різноманітити ігровий процес і створювати круту команду, згадує Маршал. Хто-то в ній грає за сміттяра-бійця ближнього бою, хтось снайпер-алкоголік, який також працює лікарем, а зброяр команди – має пристрасть до собачих консервів. Завдяки системі CAMP ось така команда може створити свою власну фортецю і буде торгувати з іншими гравцями.

Все це цікаві задумки, які так-сяк, але реалізовані і функціонують. Може це і не сильно схоже на Fallout, але опрацювання подібних персонажів – це один із способів проектування себе на аватара і створення унікального стилю гри.

І хоч завдяки цьому гра в змозі бути веселою і цікавою – баги псують все, особливо пов’язані з помилками з’єднання [користувачі часто не можуть навіть зібратися в групу]. Баги в буквальному сенсі псують все – Fallout 76 просто не працює. Не працює на самому базовому рівні. Маршал порівнює процес гри з майнигом кріптовалюти – розгойдуватися і добувати ресурси має сенс, тільки якщо ви щиро вірите в це. А також завжди є відчуття, що все може бути зруйновано. Ви ризикуєте втратити ваш прогрес з-за багів і будете відчувати, що даремно витратили час. І коли таке станеться, ви сперечаєтеся себе: «І навіщо я все це робив?»

Але проблеми у гри більш глибокі.

Подвоюємо градус ідіотизму

«Кожен патч, який випускала Бесезда, щоб зробити крок вперед, навпаки змушував робити її два кроки назад», – говорить Кас. Все це вилилося в те, що гравці почали користуватися слабкостями гри, а розробники просто не можуть протистояти цьому.

Одна з основних проблем, яка знищила нормальне спільнота ігри і породила відсутність балансу – дублювання предметів або ж «дюпинг». Це баг, який дозволяє копіювати в своєму інвентарі будь-який предмет [не суть як це робиться, якщо вам цікаво почитайте туторіали в інтернеті]. Завдяки «дюпингу», одна потужна зброя можна перетворити у два, два чотири, чотири на вісім, і так далі. Часто гравці, які «надюпали» собі потужне озброєння, об’єднуються в команди, і вже повірте, виграти у них ви не зможете. Багато «дюпиры» змогли потрапити в кімнату розробників і знайти там наймогутніша зброя, модифікації, предмети і продублювали їх в інвентарі.

Це призвело до того, що люди, які не порушують правила змушені займатися «дюпингом», так як все це роблять, а інакше ніяк. Так, раніше на «дюпиров» намагалися полювати, але пізніше це стало безглуздо.

Також відомо, що багато «надюпаные» рідкісні предмети продаються на сторонніх сервісах за реальні гроші. За подібне колись критикували Diablo 3, але аукціони влаштовували самі Blizzard, які прийняли рішення закрити їх заради стабільності внутрішньоігровий економіки гри. Bethesda не може ж зробити такого, і йде іншим шляхом. Вона випустила патч, де у всього зброї, яке можна дюпать» зменшили показники шкоди. Деякі потужні предмети стали наносити 5 разів менше шкоди. Це не тільки не допомогло, але і вбило баланс остаточно.

Другий «супер фікс» спробував змінити вагу предметів, щоб «дюпирам» було важче фарм їх. Адже якщо твій інвентар занадто великий – тебе можуть забанити за підозрою в «дюпинге». Це призвело до того, що , так як він зміг назбирати багато патронів, а розробник подумав, що геймер їх просто продублював. Загалом, проблема не вирішена, адже Бесезда, на жаль, бореться не з причиною, а з наслідком.

Бадьора ролевуха

Одна з причин, чому люди грають Fallout 76 – гравці розважають самих себе, відіграючи певні ролі. Деякі геймери навіть стають босами для інших. Але знову, мати гри, замість пряника за розвиток соціального елемента, використовує батіг як покарання.

Наприклад, гравці не можуть будувати великі поселення, так як вони повинні знаходитися на значній відстані один від одного. Вони не можуть рекламувати свої магазини.

Це не дає створити велику мережу поселень з друзями. А якщо гравці все ж спробують взаємодіяти, то їх зустріне жахливий інтерфейс. В цілому, геймери не можуть показати один одному дружні вони чи ні.

З-за відсутності соціальних інструментів гравцям постійно потрібно користуватися сторонніми ресурсами як Reddit або Olympus. Як каже Маршал: « Live action трейлері гри є момент, де дві людини підходять до дверей, на якій написано «Друзі вітаються». Я хочу, щоб у самій грі я міг зробити те ж саме і отримувати винагороду за те, що доброзичливі користувачі можуть об’єднуватися для виживання».

Що зараз відбувається?

Зараз Bethesda збирається ввести в гру щотижневі івенти в режимі «Виживання». З одного боку це добре, але у Маршала виникають сумніви. Переходячи в цей режим, гравцям не потрібно створювати персонажа «з нуля», а отже у тих, хто «надюпал» собі купу крутого зброї і броні є перевага.

Зараз гру хочуть зробити складніше в цьому режимі, і велика ймовірність, що це закінчиться черговим провалом. У Fallout 76 зламана економіка, тому важко налаштовувати баланс. Намагаючись зробити гру «агресивніше» тим самим виправити, багато гравці отримають можливість обманювати її по-новому.

Війна ніколи не змінюється, як і Fallout 76

Bethesda у дуже скрутному становищі: гра не працює, старі шанувальники ображені, а конкуренти в особі Red Dead Online пропонують більш якісний досвід. Шанс виправитися є, наприклад, в грі постійно з’являються підказки, що це все не реально, і ми знаходимося в симуляції Vault-Tec, створеної Анклавом. Перебуваємо в якійсь матриці. Цей поворот сюжету був би крутим, також він міг пояснити всі ті баги в грі [хоч ми і знаємо, що вони не є частиною геймплея, а результат криворукий створення гри].

Як компанія виправить все це – невідомо. Адже крім колосальної роботи над грою їй потрібно благаючи гравців і далі залишатися в ній. Ймовірність мізерна, тому, як говориться в одній відомій франшизі «Те, що мертво померти не може» і Fallout76 вже не врятувати.