Епідеміологічна ситуація в малайзії здатна посилити проблеми з поставками чіпів

17

Наприкінці червня на території малайзії щодня реєструвалося понад 5000 нових випадків зараження коронавірусною інфекцією, але тепер воно зросло в чотири рази. Тут зосереджені підприємства з тестування та пакування напівпровідникових компонентів, на яких висока частка ручної праці, а тому локдаун негативно впливає на виробництво чіпів. Деякі виробники навіть задумалися про повернення в китай.

Джерело зображення: cnsphoto

Якщо говорити про автомобільну електроніку, то її помітна частина обробляється на підприємствах infineon, nxp і stmicroelectronics в малайзії. Ще в червні місцева влада обмежила кількість персоналу, якому дозволено бути присутнім на робочих місцях, до 60% від спискової чисельності. Повернутися до повноцінного функціонування підприємства зможуть тільки після того, як 80% робітників будуть щеплені. Ситуація ускладнюється тим, що при виявленні більш ніж трьох випадків зараження співробітників на виробництві, підприємство повністю закривається на двотижневий карантин і санітарну обробку. Поки не більше 57 % всього населення країни отримали хоча б одну дозу вакцини.

Терміни поставок багатьох компонентів вже перевищили двадцять тижнів, і поки немає ознак того, що ситуація поліпшується. Ford motor безпосередньо посилається на брак компонентів, що поставляються з малайзії, пояснюючи необхідність призупинити складання популярних в сша пікапів f-150. Toyota була змушена призупинити роботу 14 підприємств, крім малайзії, її партнери зіткнулися з проблемами в таїланді і в’єтнамі.

Електроніка та електротехніка формують до 39% експорту малайзії, тому зупинки підприємств на тлі несприятливої епідеміологічної обстановки підривають економіку регіону. Проблема полягає в тому, що операції тестування і упаковки чіпів мають на увазі більш високу частку ручної праці, ніж обробка кремнієвих пластин, а тому профільні підприємства більш уразливі для епідемії.

Постраждати від локдауна в малайзії може і виробництво пасивних компонентів на зразок резисторів, конденсаторів і індуктивних елементів. Ціни на них в період першої хвилі пандемії помітно зросли. На думку деяких експертів, якщо ситуація в малайзії не нормалізується до першої половини наступного року, виробники електроніки будуть змушені задуматися про перенесення замовлень на китайські підприємства.