Epic games домоглася в суді дозволу приймати платежі в обхід app store для всіх розробників

13

Суд у справі epic games проти apple виніс заборону, згідно з якою компанія з купертіно не зможе забороняти розробникам додавати в свої додатки кнопки або посилання, що дозволяють користувачам оплачувати покупки в обхід app store, а також інформувати користувачів про альтернативні способи оплати, використовуючи для зв’язку їх електронну пошту та інші контакти, які вказані в профілі. Суддя івонн гонсалес-роджерс (yvonne gonzalez-rogers) своїм рішенням поклала край судовим тяжбам, що тривали багато місяців.

Простіше кажучи, ios-додатки зможуть перенаправляти користувачів до альтернативних варіантів оплати, крім того, що пропонує apple. Судова заборона повинна вступити в силу через 90 днів (9 грудня), якщо вищестоящий суд не скасує це рішення.

Примітно, що за всіма іншими пунктами (9 з 10) apple виграла у epic games. Зокрема, суд визнав, що компанія epic games порушила договір з apple, коли додала альтернативний спосіб оплати в fortnite, і повинна виплатити купертиновцам 30% від всієї виручки, отриманої в обхід app store. Це понад 3,5 млн доларів. Крім того, суд ” не може постановити, що apple є монополістом. Ні відповідно до федерального, ні відповідно до антимонопольного законодавства штату каліфорнія”»

Apple вважає рішення суду перемогою політики app store, в epic games від коментарів відмовилися. Як би там не було, це рішення може мати значний вплив на індустрію. Так, наприклад, google вже зіткнулася з аналогічним позовом від epic games.