[думка] пара слів на злобу дня, або йдемо по слідах релізу new world

12

П’ять років тому amazon games в ході twitchcon анонсувала лінійку з трьох ігор для пк. Багатокористувацький командний beat ‘ em up breakaway до релізу просто не дожив, онлайн-шутер crucible протягнув півтора місяці, був повернутий на етап збт і ще через півтора місяці спочив у бозі. Після чого залишилася у ігрового підрозділу amazon лише mmorpg new world, яку багато хто вважав розминкою перед mmo по «володарю кілець». Ось тільки амбітний проект був скасований через розбіжності з tencent, тому nw стала останнім шансом для компанії закріпитися на ринку відеоігор, як до того вона підкорила сфери інтернет-торгівлі, іт і серіалів.

За ці роки new world зазнала дивовижні метаморфози і з хардкорної пісочниці на виживання з вільним pvp і повним лутом перетворилася на подобу класичної mmorpg. Добре це чи погано? складне питання. Якщо з битвами між гравцями все ясно, то по частині pve питань достатньо. Не вистачило розробникам розуміння, чого ж вони в підсумку хочуть, або банально часу (nw і так переносили чотири рази, через що вона вийшла майже на півтора роки пізніше), тепер вже не має значення. Убогий редактор персонажів, підземелля без масштабування і lfg (а як без неї, якщо вже взято курс на задоволення потреб більш казуальних цінителів жанру) і в цілому не така вже велика кількість контенту, тим паче іноді вельми сумнівного з точки зору інтересу.

Чи утримає nw гравців, покаже час. І цілком обгрунтовані сумніви на цей рахунок є. Так-так, понад мільйон активних користувачів, піковий онлайн в 900 тисяч, кращий реліз року і п’ятий за всю історію steam, досить непогані продажі і все таке. Але де там нині, скажімо, valheim? з іншого боку, в початковому варіанті проект явно не домігся б такого успіху, бо подрібнювали нині геймери, оказуалілісь до не можна. “успіху чи?”- запитають деякі. Так, успіху. Контент – справа наживна. Якщо amazon збереться, візьме себе в руки і почне випускати підземелля, рейди і нові види зброї, то спільнота переживе брак активностей на старті. Все ж багато хто прийшов в nw за pvp, а з цією справою все цілком добре.

Важливо те, що у гри є заділ і потенціал: гідна візуальна частина з поганою оптимізацією, що дозволяє в тому чи іншому вигляді запустити гру навіть на слабких машинах, цікава бойова система (і невелика кількість здібностей лише підкреслює її динаміку), свобода прокачування, нехай і кілька уявна (все-таки характеристики ніхто не відміняв: качати разом силу і інтелект навряд чи хтось стане), великі можливості для крафта і навіть нерухомість. Подумаєш, що у фентезійному етернумі, між іншим на острові, куди потрапляють моряки після корабельної аварії, не можна плавати. Хіба що сеттинг і дизайн на любителя, але в динаміці все не так погано, як могло здатися. У змішанні культур різних епох і різних країн щось є, не у всіх же є дизайнери рівня створили ванільну world of warcraft, нічого не поробиш. Ще й саундтрек від талановитого композитора» гри престолів ” раміна джаваді. До речі, не обійшлося без повісточки, і я не про те, що деяким редактор за замовчуванням пропонує грати негритянкою: nw – перша гра на моїй пам’яті, в якій можна вибрати займенники для звернення до вашого персонажа. Причому варіант вони / їх варто першим.

Питання скоріше в тому, чому на релізі було стільки проблем. І це у компанії, що займається серверною архітектурою. Хто тільки нині не aws. Списати все на відсутність досвіду і нежданчик? може, у amazon games в цілому досвіду і немає, проте він всяко є у більшості її співробітників окремо. У чергах, якщо на те пішло, винні обидві сторони. Гравцям, враховуючи faq, збт і обт варто було розуміти, що збиратися всім чесним натовпом на декількох серверах – не найкраще рішення. Amazon ж, враховуючи кількість попередніх замовлень і незвично маленьку для mmorpg місткість світів, міг би спочатку ввести обмеження на кількість створених персонажів. І взагалі, на дворі 2021 рік начебто. Невже так складно було зробити єдиний сервер з дзеркалами?

Закриття світів для новачків, підключення додаткових серверів-це все правильно, але що заважає активніше збільшувати їх місткість? нехай навіть до 2500 чоловік. Далеко не кожен з завантажених під зав’язку світів отримав надбавку хоча б в 250, що вже говорити про 500. Вже на цьому тижні варто чекати трансфер, забавно, правда, що реалізований він через магазин, а тому співтовариство чекає новий пік черг з тих, хто намагається таки переїхати в передмістя. З багами все більш-менш спокійно, без критичних речей, та й куди вже без ботів, а ось поява, прости ктулху, читів – вже щось таке. І хоча відеокарти гра все ж не спалює дотла, позамежне навантаження в меню, причому навіть при фіксації 60 fps, – не є щось нормальне. Однак всяке бувало, все можна виправити-було б бажання.

Впевнені заяви amazon games на тему успіху їх дітища і похвала джеффа безоса в кінцевому підсумку цілком доречні. Нехай хайп багато в чому обумовлений відсутністю конкуренції і рідкістю прем’єр mmorpg такого рівня, багато в чому справа саме в непідробному інтересі до проекту. Та й регіональна ціна явно порадувала російських геймерів. У магазині поки лише косметика, хоча рано чи пізно туди можуть додати бустери досвіду або щось в цьому дусі, скажімо скидання характеристик, але і це не кримінал. У new world може бути майбутнє, причому цілком собі світле і райдужне. Amazon лише потрібно оперативно утрясти наявні проблеми, серйозно взятися за новий контент і підтягнути pve до стандартів жанру. Не так складно, якщо гарненько постаратися.