Деякі версії android діляться користувацькими даними без можливості відключення

6

Звіт дослідників з ірландського коледжу розповів про різні версії операційної системи google. Йдеться про оболонки виробників на кшталт samsung, huawei і xiaomi. Навіть коли всі налаштування виставлені на мінімальний збір даних і пристроєм в цей момент не користуються, різним стороннім відправляється великий обсяг інформації. У цьому винні встановлені додатки на кшталт facebook, google, linkedin і microsoft.

Ці програми неможливо видалити і навіть якщо ніколи не запускати їх, вони збирають і відправляють дані своїм розробникам і стороннім. Уникнути цього ніяк не можна.

Дослідники проаналізували склад даних. Відправка даних була заборонена, але в іншому використовувалися налаштування android за замовчуванням. На графіку показаний тип даних, що збираються.

Зібрані дані дають можливість ідентифікувати конкретний пристрій, наприклад, по його imei. Ці відомості передаються поряд з інформацією, яку можна скинути, на зразок рекламних ідентифікаторів. Однак, пристрій вже буде точно визначено.

На апаратах samsung рекламний ідентифікатор google відправляється на сервери південнокорейського виробника. У деяких попередньо встановлених додатках для збору даних застосовується google analytics. Служба push-повідомлень google використовується з системним додатком microsoft onedrive. На апараті huawei клавіатура microsoft swiftkey відправляла ідентифікатор google advertising id на сервери microsoft. Смартфон xiaomi відправив рекламний ідентифікатор google на сервери xiaomi.

Система може відстежувати використовувані програми, коли вони запускалися, які екрани відкривалися, наскільки довго. На апараті huawei за замовчуванням застосовується клавіатура swiftkey. Відомості про те, в яких додатках вона запускалася, відправляються в microsoft.

Деякі версії android збирають список встановлених додатків. Це дозволяє рекламодавцям дізнаватися інтереси людини. Наприклад, якщо встановлені спортивні додатки або біржові, кулінарні і т.д. Це визначає, яку рекламу ви будете бачити.

Google не так давно обмежила збір даних подібного роду, але це відноситься тільки програмам з магазину play store, а не до встановлених. Якщо разом з цими даними проаналізувати історію місця розташування, можна визначити особу власника пристрою.

Версії android на смартфонах samsung і xiaomi і системні додатки google і microsoft фіксують взаємодію між користувачами.

На питання про це дослідження в google відповіли, що таким чином працюють сучасні смартфони.