Багато великих автовиробників зацікавлені в акумуляторах з твердотільним електролітом

10

Твердотільний електроліт, на відміну від рідкого в сучасних літієвих акумуляторах, повинен дозволити скоротити час заряду батарей і збільшити їх ємність, одночасно усуваючи проблеми з роботою при негативних температурах і схильністю до займання при механічних пошкодженнях. У створенні акумуляторів такого типу зацікавлені майже всі великі автовиробники.

Джерело зображення: toyota motor

Як зазначає reuters, корпорація toyota претендує на першість у розробці акумуляторів з твердотільним електролітом. Вони повинні дозволити створювати електромобілі з запасом ходу до 1000 км, які можна буде повністю зарядити за пару десятків хвилин. Існуючі в лабораторіях прототипи нових акумуляторів, як відзначають представники японської корпорації, засмучують розробників обмеженим терміном служби, та й від постійного розширення і стиснення на корпусі з’являються тріщини. За деякими оцінками, зараз батареї з твердотільним електролітом виявилися б у вісім разів дорожче в масовому виробництві, ніж традиційні літієві з рідким електролітом.

Крім toyota, інтерес до цієї теми проявляють і інші великі автовиробники. Volkswagen забезпечує підтримку компанії quantumscape, яка розраховує забезпечити німецького автовиробника батареями з твердотільним електролітом вже до 2024 року. У ці ж терміни розраховує налагодити випуск подібних акумуляторів і тайванська компанія foxconn, досі більш відома в якості контрактного виробника електронних пристроїв. Спроби розробляти акумулятори з твердотільним електролітом робили компанії rivian і fisker, тому питання актуальне не тільки для галузевих гігантів.

Volkswagen розраховує за допомогою нових акумуляторів збільшити запас ходу електромобілів на 30 %, а час зарядки до 80% від ємності скоротити до 12 хвилин. Альянс stellantis подібні розробки веде силами спільного підприємства automotive cells і китайської компанії catl. Плоди спільної діяльності у вигляді акумуляторів з твердотільним електролітом повинні прописатися в електромобілях альянсу до 2026 року.

Ford і bmw вклалися в молодого розробника solid power, який обіцяє створити батареї з твердотільним електролітом, які збільшать щільність зберігання заряду на 50 % в порівнянні з існуючими. До середини десятиліття ford також розраховує знизити собівартість виробництва акумуляторів на 40 %.

Корейський гігант hyundai motor, який серйозну ставку робить на водневе паливо, сподівається отримати доступ до технологій виробництва акумуляторів з твердотільним електролітом до 2030 року через співпрацю з компанією solidenergy systems. Компанія samsung sdi профільні розробки веде власними силами. Вважається піонером галузі компанія tesla свою позицію з приводу акумуляторів з твердотільним електролітом поки не висловила, її поточні зусилля зосереджені на підвищенні ефективності традиційних літієвих батарей з рідким електролітом, а також зниженні вмісту нікелю і кобальту в електродах.