Аналітики: користувачі не помітили передустановки російського по

9

Компанія telecom daily опублікувала результати опитування, присвяченого закону про обов’язкову передустановку російських додатків на смартфони. Більше 1800 користувачів ios і android розповіли про свій досвід взаємодії з таким софтом при покупці нового гаджета — і судячи з результатів, багато хто з них навіть не помітили нововведення.

За інформацією видання «комерсант», більшість респондентів, які віддають перевагу смартфонам apple, не завантажувало вітчизняні програми, пропоновані на стартовому екрані пристрою при його першому включенні. При цьому 45% опитаних навіть не помітили “вікно вибору” зі списком софта, і тільки 16% заявили про готовність скористатися пропозицією.

Схожою була і ситуація з пристроями на android — так, папку «закон» з посиланнями на скачування додатками на смартфонах samsung не помітили 64% їх власників. Але, на відміну від ios-гаджетів, вони можуть зробити це в будь-який момент, в той час як повернутися на екран вибору на iphone вже неможливо.

За даними аналітичної компанії appannie, після вступу в силу відповідного відчутного зростання кількості установок популярних додатків, що входять до реєстру обов’язкових, не відбулося. При цьому раніше деякі російські користувачі поскаржилися на проблеми з передустановкою вітчизняного софта на iphone, але компанія apple ситуацію не прокоментувала.