Американський регулятор розгляне заявку boeing на роботу супутників зв’язку

8

Федеральна комісія зі зв’язку сша (fcc) повідомила, що відправила на розгляд заявку компанії boeing, яка планує відправити в космос 147 супутників зв’язку і почати надавати послуги широкосмугового зв’язку.

Джерело: sg.news.yahoo.com

Boeing подала заявку до fcc ще в 2017 році, запросивши дозвіл на розгортання супутникового угруповання на низькій навколоземній орбіті. Космічні апарати дозволять компанії надавати послуги широкосмугового доступу в інтернет всім категоріям споживачів, включаючи приватні особи, корпоративних клієнтів, а також урядові відомства в самих сша, в пуерто-ріко, а також на американських віргінських островах.

У 2019 році компанія spacex ілона маска (elon musk) закликала fcc відхилити план boeing, заявивши, що він представляє «явну небезпеку шкідливого втручання» для інших систем або «як мінімум накласти відповідні умови, щоб робота boeing не завдавала шкоди діяльності інших» операторів. Boeing відмовилися коментувати напрямок fcc заявки на розгляд.

Джерело: sg.news.yahoo.com

У квітні fcc проголосувала за схвалення плану spacex щодо розгортання деяких супутників starlink на нижчій навколоземній орбіті, ніж спочатку планувалося — компанія оформила відповідний запит на запуск 2824 супутників на зниженій орбіті. Компанія при цьому визнала, що їх супутники на малих висотах можуть працювати з перешкодами, створюваними угрупованням проекту amazon kuiper systems — інтернет-гігант інвестував понад $10 млрд у власну програму з 3236 низькоорбітальних супутників.

Дорога в розгортанні супутниковий зв’язок є єдиним способом вийти в мережу для жителів віддалених важкодоступних регіонів і сільської місцевості. Крім того, дана технологія стає незамінною, коли традиційні засоби зв’язку виявляються недоступними через урагани та інших стихійних лих.